22 Subat 2018
ara
Özel Haber
 
Öne Çıkanlar
 
Yazarlar
İSKENDER KORKUT
Seki Deniz Seki…
KAZIM ÇETİNKAYA
ÖĞRETMEN İTİBARINI, EĞİTİM DEĞERİNİ KAYBETTİ
BAYKAN SARIKAYA
KIYAFETLE KIYAMET YAŞATMAK İSTEDİLER
MUSTAFA IŞILDAK
AV. CELAL KIZILKAYA VE ANILARI

 
Gazeteler
 
Hava Durumu
ADIYAMAN
 
Paylaş  

İLÇELERİMİZDEN HABERLER

10.11.2016

Gölbaşı Belediyesinden geri dönüşüm projesi

Adıyaman’ın Gölbaşı ilçe Belediye Başkanı Yusuf Özdemir, kağıt, karton, plastik, cam, metal ambalaj atıklarının projeyle geri dönüşüme kazandırılacağını söyledi.
Belediye Başkanı Yusuf Özdemir, çevreye, ekonomiye dünyaya ve yarınlara karşı sorumluluğunu yerine getirerek doğal kaynakların hızla tükendiği dünyada, var olan kaynakların özenle kullanılması gerektiğini vurguladı.
Özdemir, “Belediyemizin Çevre Mühendisi Serpil Yücel, Çevre Mühendisi İmhan Laçin ile uzun görüşmeler neticesinde bu projeyi Gölbaşı İlçesine kazandırmak için sözleşme imzalanmış bulunmaktayız. 'Gölbaşı’ya bir iyilik yap, geri dönüşüme destek ver' sloganı ile yola çıkan Gölbaşı Belediyesi, atılan imza ile başlatılan proje kapsamında, kazanım kutuları olarak adlandırılan metal kutular ilçenin belirli bölgelerine yerleştirilecek. Kağıt, karton, plastik, cam, metal ambalaj atıkları artık projede adı altındaki mavi kutulara atılarak geri dönüşüme kazandırılacak.
Gölbaşı belediyesi geri dönüşüm projesi, önümüzdeki günlerde hayata geçirilerek ilçe halkının beğenisine ve desteğine sunulacak” ifadelerini kullandı.Rehber öğretmenler koordinasyon toplantısı gerçekleştirildi


Adıyaman’ın Kahta ilçesinde rehber öğretmenler koordinasyon toplantısı gerçekleştirildi.
Kahta Kültür Merkezi Konferans Salonunda düzenlenen Rehber Öğretmenler Koordinasyon Toplantısına Kahta ilçe Kaymakamı Ahmet Gazi Kaya, İlçe Milli Eğitim Müdürü İbrahim Halil Tünçmen ile ilçede görev yapan rehber öğretmenleri katıldı.
Toplantı, Kahta ilçesinde yürütülen rehberlik eğitim hizmetlerinin etkinliğini artırmak, rehber öğretmenler arasında iş birliği ve koordinasyonu sağlamak amacıyla düzenlendi.
Yapılan en büyük hizmetin çocuklara yapılan hizmet olduğunu belirten İlçe Milli Eğitim Müdürü İbrahim Halil Tünçmen, çocuklara verilecek en büyük eğitimin ise kitap okuma sevgisini kazandırmak olduğunu söyledi.Topla Dönüştür, Kahta’yı Değiştir’


Adıyaman’ın Kahta İlçe Belediyesi ekonomiye geri kazandırılabilecek atıkların çevreyi kirletmesini önlemek için geri dönüşüm çalışmaları başlattı.
Kahta ilçe Belediyesi, ambalaj atıklarının toplanarak ekonomiye yeniden kazandırılması ve doğada yok olmayan atıkların toplanması için özel bir firma ile çalışmalara başladı.
‘Topla Dönüştür, Kahta’yı Değiştir’ sloganı ile çalışmalara başlayan Kahta İlçe Belediyesi, Kahta ilçesinde temiz bir doğanın bırakılmasını hedefliyor.
Kahta İlçe Belediyesiyle özel bir protokol imzalayan firma yetkilileri belirlenecek olan pilot bölgelerde çalışmaya başlayacak. Firma yetkilileri Kahta ilçe Belediyesi tarafından belirlenen mahalle sakinlerine ambalaj atıklarının doğaya vermiş olduğu zarar hakkında bilgi verdikten sonra ambalaj atıklarının ayrı bir şekilde biriktirilmesini rica edecek.
Firma yetkilileri belirlenen gün ve saatlerde vatandaşların ambalaj atıklarını toplayıp geri dönüşümünü sağlayacak.Kaymakam Zadaleroğlu’nun köy gezisi devam ediyor


Adıyaman’ın Gölbaşı Kaymakamı Murat Zadeleroğlu, Çatalağaç ve Kösüklü Köylerini ziyaret etti.
Gölbaşı Kaymakamı Murat Zadeleroğlu, İlçe Jandarma Komutanı Binbaşı Serdar Atakan, Gölbaşı Müftüsü Selami Sayın, İlçe Milli Eğitim Müdürü Ali Şeyh Özdemir, Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdür Vekili Sinan Gündüz, İlçe Sağlık Müdürü Davut Kıskaç ile Çatalağaç ve Kösüklü Köylerini ziyaret etti.
Çatalağaç Köyü ilk ve ortaokulunu ziyaret eden Kaymakam Zadeleroğlu önce yeni açılan anasınıfını ziyaret edip öğretmenlerden bilgi aldı. Daha sonra ise ilk ve ortaokulu ziyaret edip sınıfları gezdi. Öğrencilerle sohbet eden Zadeleroğlu öğrencilere kendi eğitim hayatından örnekler verip sorular sordu.
Öğrencilere hikaye kitapları hediye eden Murat Zadeleroğlu “Eğitimde kaliteyi yükseltmek için öğrencilerin geleceğe iyi hazırlanmaları konusunda idareciler tarafından büyük çaba gösterilmesi gerekir” dedi.
Daha sonra ise Kösüklü Köyünü ziyaret ederek muhtar ve vatandaşlar ile sohbet etti.Gölbaşında Suriyeli bayanlara Türkçe kurs veriliyor


Adıyaman’ın Gölbaşı ilçesinde Halk Eğitim Merkezi ve GAP Çocuk Gelişim Merkezi tarafından Suriyeli bayanlara Türkçe öğretiliyor.
Kaymakam Murat Zadeleroğlu, Gölbaşı Belediye Başkanı Yusuf Özdemir, Gölbaşı Müftüsü Selami Sayın, İlçe Emniyet Müdürü Abdurrahman Köse, Milli Eğitim Müdürü Ali Şeyh Özdemir, İlçe Halk Eğitim Merkezi Müdürü Yusuf Uçar, Alevi Kanaat Önderi Hasan Doğan ve kurum amirleri ile birlikte ilçe halk eğitim merkezi ve GAP Çocuk Gelişim Merkezi tarafından Suriyeli bayanlar için açılan Türkçe kursunu ziyaret ettiler.
Kaymakam Zadeleroğlu, Suriyeli vatandaşlarla bir süre sohbet ederek dertlerini dinledi. Kaymakam Zadeleroğlu, özellikle kış mevsiminin gelmesi nedeniyle yakacak sıkıntılarının olduğunu belirten Suriyeli vatandaşlara, kömür yardımında bulunulacağını belirtti.Bu haber 782 defa okundu.

Yazan :

Kaynak :

Henüz Bu Habere Yorum Yapılmamış Yorum Yaz
 
Diğer Haberler
TOKİ DEN SİNCİK E 120 KONUT
KAHTA DA NAR VE BADEM İŞLEME TESİSLERİ KURULDU
İLÇELERİMİZDEN HABERLER
TOKİ KONUTLARI KURAYLA HAK SAHİPLERİNİ BULDU
İLÇELERİMİZDEN HABERLER
AK PARTİ KAHTA OCAK AYI DANIŞMA TOPLANTISI
MİLLETVEKİLLERİ SAMSAT HALKIYLA BİR ARAYA GELDİ
YOĞUN KAR YAĞIŞI SÜRÜCÜLERE ZOR ANLAR YAŞATTI
SAMSAT TA KALICI KONUTLARIN TEMELİ MART AYINDA
GERGER İLÇESİNDE YOLLAR DÜZENLENİYOR
 
 
Trafik Kazaları
Yerel
Asayiş
Kültür Ve Sanat
İlçelerimiz
Özel Haber
Günün Haberi
Eğitim
Sağlık
Son Dakika
Politika
Spor
Gundem
Yaşam

 Adıyaman Haber |Gölbaşı Haber |Kahta Haber|Besni Haber|Gerger Haber|Samsat Haber|Adıyaman Resimleri|Yazarlar
SİTEMİZDE YAYINLANAN KÖŞE YAZILARINDAN VE YORUMLARDAN YAZARLAR VE YORUMCULAR SORUMLUDUR SİTEMİZ HİÇ BİR ŞEKİLDE SORUMLULUK KABUL ETMEMEKTEDİR
SİTEMİZ BASIN-YAYIN AHLAK VE İLKELERİNE UYMAYI TAAHÜT EDER
haberinrotasi.com Copyright © 2011 Tüm Hakları Saklıdır. İzinsiz ve Kaynak Gösterilemeden Yayınlanamaz. birajans.biz