21 Ocak 2018
ara
Özel Haber
 
Öne Çıkanlar
 
Yazarlar
İSKENDER KORKUT
Seki Deniz Seki…
KAZIM ÇETİNKAYA
İÇİMİZDEKİ BEYİNSİZLER YÜZÜNDEN BİZİ HELLAK EDER MİSİN ALLAH’IM ?
BAYKAN SARIKAYA
KIYAFETLE KIYAMET YAŞATMAK İSTEDİLER
MUSTAFA IŞILDAK
AV. CELAL KIZILKAYA VE ANILARI

 
Gazeteler
 
Hava Durumu
ADIYAMAN
 
Paylaş  

ÖĞRENCİLERE KENT KÜLTÜRÜ VE KENT BİLİNCİ ANLATILDI

12.11.2017

Adıyaman Kent Konseyinin “Kent Kültürü ve Kent Bilinci” çalışmaları çerçevesinde yürüttüğü bilgilendirici ve bilinçlendirici çalışmalar devam ediyor. 
Bu kapsamda Kent Konseyini ziyaret eden Mehmet Akif Ersoy Kız İmam Hatip Lisesi öğrencileri kent yaşamına dair tespit ve önerilerini paylaştılar.
Kent Konseyi Başkanı Sinan Temel, sınıf rehber öğretmeni Mukaddes Tunç ve okul müdür yardımcısı Bilal Beke eşliğinde Kent Konseyi binasında gerçekleşen ziyaretten dolayı duyduğu memnuniyeti ifade etti.
Sinan Temel ziyarette yaptığı açıklamada, “Şehrimize karşı duyarlılıklarının bir ifadesi olan bu ziyaretten dolayı değerli öğretmen, idareci ve öğrencilerimize yürekten teşekkür ediyorum. Gençlerimizin yaşadıkları şehri fark etmeleri, sorunlarına karşı duyarlı olmaları şehrimiz adına gerçekten sevindirici ve gelecek adına umut verici bir gelişmedir. Bu anlamda öğrencilerimizi yönlendiren çok değerli hocalarıma hassaten teşekkür ediyorum. Birlikte, ortak akıl süzgecinden geçen fikirlerin hayata geçmesiyle şehrimizi daha yaşanabilir kılabiliriz. Günümüzde yaşadığımız en büyük sorunlardan biri de kentimize dolayısıyla da insanlarımıza karşı duyarlığın gittikçe azalması, ortak akıl ve kolektif anlayışın olmamasıdır. Bu da sahiplenmeyi ortadan kaldırmaktadır. Adıyaman Kent Konseyi olarak önceliklediğimiz konulardan biri de şehrimize karşı aidiyet duygusunu geliştirerek farkındalık oluşturmaktır. Bunu da en iyi ve verimli olarak gençlerimizle gerçekleştirebiliriz. Bugün birlikte şehrimizi konuştuğumuz öğrencilerimizin tespit ve önerilerindeki isabet bu konudaki haklılığımızı ortaya koymaktadır. Öğrencilerimiz gerçekten kayda değer önerilerde bulundular. Bunları en kısa zamanda derleyip ilgili yerlere ulaştıracağız. Kendilerinden bu konunun takipçisi olmalarını da istiyoruz. Kentte yaşayandan ziyade kenti yaşayan, kenti hisseden bireylere ihtiyacımız vardır. Önümüzdeki günlerde İl Milli Eğitim Müdürlüğü ile yapacağımız görüşmenin akabinde okullarımızı ziyaret ederek öğrencilerimize yönelik böylesi çalışmalara ağırlık vermeyi planlıyoruz. Bu vesile ile şunu tekrar ifade etmek isterim. Şehrimizle alakalı söyleyecek sözü, önerisi ve projesi olan herkesle birlikte çalışmaya hazırız” dedi.
Kent Konseyini tanıtan sunumdan sonra öğrenciler yaşadıkları çevre ile alakalı tespit ettikleri önerileri tek tek dile getirdi.

Bu haber 229 defa okundu.

Yazan :

Kaynak :

Henüz Bu Habere Yorum Yapılmamış Yorum Yaz
 
Diğer Haberler
151 BİN 503 ÖĞRENCİ KARNE SEVİNCİ YAŞADI
BESNİ DE BİR ÖĞRENCİ BİN HAYAT PROJESİ START ALDI
ÖĞRENCİLER HASTA ÇOCUKLARA MORAL VERDİ
VALİ KALKANCI BİRİNCİ ÖNCELİKLERİ EĞİTİM
ALTINŞEHİR ANADOLU LİSESİ TÜRKİYE BİRİNCİSİ
OKUL KÜTÜPHANESİ İÇİN KİTAP KAMPANYASI BAŞLATILDI
VELİLERE HER HAFTA BİR SEMİNER
İLKOKUL ÖĞRENCİLERİNE YAŞAMA YOL VER PROJESİ
KÖY OKULU ÖĞRENCİLERİ İNOVASYON MERKEZİNİ GEZDİ
YAZAR ÇINAR ARIKAN OKUL ÖĞRENCİLERİYLE BULUŞTU
 
 
Trafik Kazaları
Yerel
Asayiş
Kültür Ve Sanat
İlçelerimiz
Özel Haber
Günün Haberi
Eğitim
Sağlık
Son Dakika
Politika
Spor
Gundem
Yaşam

 Adıyaman Haber |Gölbaşı Haber |Kahta Haber|Besni Haber|Gerger Haber|Samsat Haber|Adıyaman Resimleri|Yazarlar
SİTEMİZDE YAYINLANAN KÖŞE YAZILARINDAN VE YORUMLARDAN YAZARLAR VE YORUMCULAR SORUMLUDUR SİTEMİZ HİÇ BİR ŞEKİLDE SORUMLULUK KABUL ETMEMEKTEDİR
SİTEMİZ BASIN-YAYIN AHLAK VE İLKELERİNE UYMAYI TAAHÜT EDER
haberinrotasi.com Copyright © 2011 Tüm Hakları Saklıdır. İzinsiz ve Kaynak Gösterilemeden Yayınlanamaz. birajans.biz