15 Kasim 2018
ara
Özel Haber
 
Öne Çıkanlar
 
Yazarlar
İSKENDER KORKUT
Seki Deniz Seki…
KAZIM ÇETİNKAYA
DÜNYA DÖNMEYE DEVAM EDERKEN, NEREDE BİZİM DÜNYAMIZ?
BAYKAN SARIKAYA
KIYAFETLE KIYAMET YAŞATMAK İSTEDİLER
MUSTAFA IŞILDAK
SAFRANBOLU VE GERGER KANYONLARI

 
Gazeteler
 
Hava Durumu
ADIYAMAN
 
Paylaş  

BOZDAĞ: RIZA SARRAF DAVASI SİYASİ BİR DAVADIR

19.11.2017

Başbakan Yardımcısı Bekir Bozdağ, Rıza Sarraf davasının siyasi bir dava olduğunu ve sözde delilleri FET֒cü teröristlerin verdiğini söyledi. 
Başbakan Yardımcısı Bekir Bozdağ, Adıyaman’da partisinin Merkez İlçe 6. Olağan Kongresi'ne katıldı. Burada partililere seslenen Bozdağ, ABD ile Türkiye arasında krize neden olan Rıza Sarraf davasıyla ilgili önemli açıklamalarda bulundu. Rıza Sarraf üzerinden yürütülen soruşturma ve açılan davanın siyasi bir dava olduğunun altını çizen Bozdağ, “Son günlerde ABD’de devam eden dava da ana gündemlerimizden biridir. Rıza Sarraf üzerinden yürütülen soruşturma ve açılan bir dava var. Çok net söylüyorum. Bu siyasi bir davadır, hukuksal hiçbir alt yapısı ve dayanağı yoktur. FETÖ terör örgütünün 17-25 Aralık sürecinde Türkiye’de yapmak isteyip de başaramadığı başarısız hukuk darbesinin ABD üzerinden yürütülmesi dışında hiçbir anlam ifade etmiyor. Türkiye’den adli yardımlaşma talep edipte Türkiye’den aldığınız belgeler mi yoksa başka yerlerden aldığınız sözde deliller, dijital veriler, oluşturulmuş deliller mi? Dosyadaki sözde bu delillerin aslı mı var yoksa kopya mı? Bunun üzerinde durulması lazım. Dosyada raporlarda ve diğer evraklarda kimlerin imzası var? ‘Rapor var’ diyorlar. O zaman bu raporun altında kimin imzası var açıklayın da bütün dünya görsün. Avukatlara dahi bu raporu vermiyorlar” dedi.

“Rıza Sarraf tehdit ediliyor”
Davada delil olmadığını vurgulayan Bekir Bozdağ, “Dosyadaki sözde delilleri FBI ajanının doğruluğunu teyit ettiğini söylüyor. Soruyorum, FBI ajanı bu delillerin doğru olduğunu nereden anlamış. FBI ajanındaki deliller ile asılları karşılaştırılarak mı karar verildi, yoksa kendi işkembesinden atarak mı karar verdi? Ortada delil melil yok. Resmen Türkiye Cumhuriyeti devletine karşı yargı kullanılarak yürütülen siyasal bir operasyon var. Amerikan yargısı tutuklandığı günden beri Rıza Sarraf ve diğerlerini tehdit ederek, dediklerimizi kabul edip altına imza atarsan hemen hürriyet, atmazsan 35 yıl, 140 yıl, 150 yıl hapis cezası alırsın diye tehdit ediyorlar. Böyle yargı olur mu? Hukuk devleti diyorlar. Hukuk devleti bu mudur? Siyasal hesaplar yapmak için hiç işlemediği suçu kabul etmesini istiyorlar ve zorluyorlar. Türkiye Cumhuriyeti aleyhine ilgili beyanlarda bulun, seninle ilgili kıyaklarda bulunalım diyorlar. Bu tür operasyon size de, hesaplarınıza da fayda vermez. Türkiye kendi çıkarlarını koruma konusunda gerekenleri yapmıştır, bundan sonra da yapacaktır” diye konuştu.

“Sözde kumpas delillerini FET֒cü teröristler verdi”
Bozdağ, Rıza Sarraf davasında FET֒cülerin olduğuna işaret ederek, “Türkiye Cumhuriyeti Devleti'nin İran ile olan ticari ilişkilerinde ulusal ve uluslararası hukuka aykırı en ufak bir işlem yoktur. Bu FETÖ operasyonun orada sahnelenmesidir. Bu davanın yargıcı da 17-25 Aralık sürecinden sonra FET֒cü STK’lar tarafından Türkiye’ye getirildi. Uluslararası sempozyumda Türkiye aleyhinde beyanlarda bulunarak FETÖ propagandası yaptı. FET֒nün Türkiye’ye getirdiği ve ağırladığı, 17-25 Aralık sürecinde hükümeti eleştirmek için kullandığı hakim bu davada karar verecek. Siz bu davadan ne bekliyorsunuz. FET֒nün ayakta alkışladığı bir karar vermesi lazım. ABD yargısında FET֒nün nasıl etkin olduğunu gösteriyor. Sözde yargıçlar bu sözde delilleri FET֒cülerden mi aldı diye sormuyorum. 17-25 Aralık sürecinde sözde kumpas delilleri FET֒cü teröristler verdi. FBI ajanın şahitliği ile bizi atlatmaya çalışıyorlar. Yahu bizi bir ajanın şahitliği ile atlatamazsınız” ifadelerini kullandı.
Avrupa Birliğinin 2018 bütçesinde 105 milyon euroluk fonun kesilmesiyle ilgili ise Bozdağ, bunun Türkiye’nin ekonomisine zarar vermek için ve Tük halkının Tayyip Erdoğan’a olan saygısını azaltmak için yapıldığını dile getirdi. Türkiye’nin AB ve ABD’den icazet almayacağını söyleyen Bozdağ, bütün bu hesapların 2019 seçimleri için yapıldığına işaret etti. 
Kongrelerin bir değişim ve yenilenme süreci olduğunu aktaran Bekir Bozdağ, konuşmasında ana muhalefet partisi CHP Lideri Kemal Kılıçdaroğlu’nu da eleştirdi. Bozdağ, “AK Parti iki cumhurbaşkanı, dört başbakan çıkarttı. Bu değişim siyasi ahlak ile oldu. Bu hareketin gücü sahip olduğu ahlaktan kaynaklanmaktadır. Ama bakın CHP’de lider değişimi oldu, neyle oldu iftira ile, ahlaksız bir kumpasla, kaset operasyonuyla oldu. Lider kaset operasyonlarıyla olurken, bizde ahlak politikalarıyla değişiyor. Bizim farkımız budur. Bundan sonra da yolumuza böyle devam edeceğiz. Bu güne kadar insanlarımızı aldatmadık. Yapamayacaklarımızı söylemedik, yapacaklarımızı da söyleyerek bir bir hayata geçirdik” dedi.
TBMM Başkan Vekili Ahmet Aydın ise, Türkiye üzerine uluslararası güçlerin oyunlar oynadığını belirterek, milletin bir ve beraber olması gerektiğine vurgu yaptı. Aydın, “Birbirimize destek olacağız. Hep birlikte Türkiye olacağız. Biz birbirimiz ile ‘güçlü Türkiye’ olacağız. Tütün meselesiyle ilgili sıkı takipteyiz. İnşallah tütün sorununu çözmek bizlere nasip olacak. AK Parti ile birlikte Adıyaman müthiş yatırımlar alıyor” dedi.
Belediye Başkanı Hüsrev Kutlu da konuşmasında Adıyaman’ın yıllarca teröre taviz vermediğini belirterek, tütün ile ilgili çiftçinin mağdur edilmemesi gerektiğini söyledi.
İl Başkanı Mehmet Erdoğan ise, milletin 2019 seçimlerinde Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ı yalnız bırakmayacağını ifade etti.
Divan başkanlığını Malatya Milletvekili Mustafa Şahin’in yaptığı AK Parti Merkez İlçe 6. Olağan Kongresi'ne tek liste halinde giren Mustafa Alkayış, başkanlığa seçildi. Başbakan Yardımcısı Bekir Bozdağ, Adıyaman Valiliği ve Adıyaman Belediye Başkanlığını ziyaret etti.

Bu haber 703 defa okundu.

Yazan :

Kaynak :

Henüz Bu Habere Yorum Yapılmamış Yorum Yaz
 
Diğer Haberler
BOYNUKARA DAN KONFERANS
DÜNYA 5 TEN BÜYÜK OLMADIKÇA ÇOCUKLAR ÖLMEYE DEVAM
TBMM BAŞKANVEKİLİ AYDIN: İNCE SU KAYNATIYOR
ADİL ÖKSÜZ ÜN ALMANYA DA SAKLANDIĞI İDDİASI
AYDIN; OHALİ GEREKTİREN KONULAR ÇÖZÜLÜYOR
TEZCAN: CHP HAYIR KURUMU DEĞİL, EMANET OYUMUZ YOK
HDPNİN BARAJI GEÇMESİNİ BİR PKK, BİR DE CHP İSTER
ADIYAMANDA BİNLERCE KİŞİ FİLİSTİN İÇİN SOKAĞA İNDi
AK PARTİ İL BAŞKANLIĞINDAN İSRAİL E TEPKİ
UZAN GRUBU AK PARTİ İKTİDARINI TEHDİT ETTİ
 
 
Trafik Kazaları
Yerel
Asayiş
Kültür Ve Sanat
İlçelerimiz
Özel Haber
Günün Haberi
Eğitim
Sağlık
Son Dakika
Politika
Spor
Gundem
Yaşam

 Adıyaman Haber |Gölbaşı Haber |Kahta Haber|Besni Haber|Gerger Haber|Samsat Haber|Adıyaman Resimleri|Yazarlar
SİTEMİZDE YAYINLANAN KÖŞE YAZILARINDAN VE YORUMLARDAN YAZARLAR VE YORUMCULAR SORUMLUDUR SİTEMİZ HİÇ BİR ŞEKİLDE SORUMLULUK KABUL ETMEMEKTEDİR
SİTEMİZ BASIN-YAYIN AHLAK VE İLKELERİNE UYMAYI TAAHÜT EDER
haberinrotasi.com Copyright © 2011 Tüm Hakları Saklıdır. İzinsiz ve Kaynak Gösterilemeden Yayınlanamaz. birajans.biz