15 Kasim 2018
ara
Özel Haber
 
Öne Çıkanlar
 
Yazarlar
İSKENDER KORKUT
Seki Deniz Seki…
KAZIM ÇETİNKAYA
DÜNYA DÖNMEYE DEVAM EDERKEN, NEREDE BİZİM DÜNYAMIZ?
BAYKAN SARIKAYA
KIYAFETLE KIYAMET YAŞATMAK İSTEDİLER
MUSTAFA IŞILDAK
SAFRANBOLU VE GERGER KANYONLARI

 
Gazeteler
 
Hava Durumu
ADIYAMAN
 
Paylaş  

AYDIN, SARRAFIN MAL VARLIĞINA EL KOYMAK TEDBİRDİR

2.12.2017

TBMM Başkanvekili Ahmet Aydın, "Sarraf’ın mal varlığı el koymak tedbirdir" dedi.

Partisinin Adıyaman İl Başkanlığında muhtarlar ve partililerle toplantılara katıldıktan sonra gazetecilerin sorularını cevaplayan TBMM Başkanvekili Ahmet Aydın, "Bu dava aslında Rıza Sarraf davası değil. Ben Amerika’da görülmekte olan davayı 17-25 Aralık sürecinde Türkiye’de işlenen yargı cinayetine benzetiyorum. Rıza Sarraf davası adeta Türkiye’de 17-25 Aralık’ın Amerika’da ki bir versiyonudur. Bu şahıs Türkiye’de bir davada tutuksuz yargılanıyordu. Ama çıktı gitti Amerika’ya. Şimdi bu dava büyüyeceği belli olan bir davadır. Türkiye’de yürütülmekte olan dava nitelikli bir davadır. Dolayısıyla mal varlığına el koymak bir tedbirdir. Hukuken Türkiye bu tedbiri almak hakkına ve hukukuna sahiptir. Dolayısıyla böyle bir hakka sahip olan Türkiye bu davanın süreci nereye gideceği belli olmayan bir durumda bu mal varlığının elden kaçmaması için tedbir alma hakkını yetkisini kullanmıştır. Gayet doğru, olması gereken yerinde ve hukuki bir karardır" dedi.

"Biz bu filmi çok izledik"

Aydın, CHP Genel Başkan Yardımcısı Kemal Kılıçdaroğlu’nun iddia ettiği belgeler ile ilgili ise "Keşke Kemal Kılıçdaroğlu ilk açıkladığında orijinal belgeleri yetkili ve görevli mahkemelere müracaat etmek suretiyle suç duyurusunda bulunsaydı. Biz bu filmi çok önce izledik. Çok kereler izledik. Hani söylediler ya ‘grup toplantısında açıklanacak belgeler, havada uçuşacak.’ Ben dedim ki bu filmi daha önce de izledik. Yani aynı filmi izle izle farklı bir sonuç çıkaramazsınız. Sonucu belli olan bir maçı tekrardan televizyondan izlediğin zaman sonuç değişiyor mu? Yok. Daha önce de İsviçre’de hesapları var dedi, şunu dedi, bunu dedi. Pek çok şeyden çark etmek durumunda kaldı. Şimdi iki yanlıştan bir doğru çıkmaz, yanlış üstüne yanlış, yalan üstüne yalan. Mahkeme haklı olarak o belgeyi istedi. Ne belgesiymiş hani yurt dışında hesabı var diyordun. Yurt dışında parası var diyordun. Yurt dışında hangi bankasında, hangi ülkenin hangi bankasında ne kadar parası var onu çıkarsana, öyle bir belge var mı elinde? Yok. Dolayısıyla yalan yanlış bir takım iddialarla algı operasyonu yürütülüyor. Bakın şuna dikkat etmemiz lazım. Ben Avrupa’yı, Amerika’yı, terör örgütlerini anlam veririm ama bu millet adına siyaset yapanlar, bu ülke adına siyaset yapanların milletin ve ülkenin ali menfaatleri söz konusu olduğunda çok daha dikkatli, çok daha doğru, milletin vakarına, onuruna haysiyateni uygun şekilde davranması lazım" diye konuştu.Bu haber 652 defa okundu.

Yazan :

Kaynak :

Henüz Bu Habere Yorum Yapılmamış Yorum Yaz
 
Diğer Haberler
BOYNUKARA DAN KONFERANS
DÜNYA 5 TEN BÜYÜK OLMADIKÇA ÇOCUKLAR ÖLMEYE DEVAM
TBMM BAŞKANVEKİLİ AYDIN: İNCE SU KAYNATIYOR
ADİL ÖKSÜZ ÜN ALMANYA DA SAKLANDIĞI İDDİASI
AYDIN; OHALİ GEREKTİREN KONULAR ÇÖZÜLÜYOR
TEZCAN: CHP HAYIR KURUMU DEĞİL, EMANET OYUMUZ YOK
HDPNİN BARAJI GEÇMESİNİ BİR PKK, BİR DE CHP İSTER
ADIYAMANDA BİNLERCE KİŞİ FİLİSTİN İÇİN SOKAĞA İNDi
AK PARTİ İL BAŞKANLIĞINDAN İSRAİL E TEPKİ
UZAN GRUBU AK PARTİ İKTİDARINI TEHDİT ETTİ
 
 
Trafik Kazaları
Yerel
Asayiş
Kültür Ve Sanat
İlçelerimiz
Özel Haber
Günün Haberi
Eğitim
Sağlık
Son Dakika
Politika
Spor
Gundem
Yaşam

 Adıyaman Haber |Gölbaşı Haber |Kahta Haber|Besni Haber|Gerger Haber|Samsat Haber|Adıyaman Resimleri|Yazarlar
SİTEMİZDE YAYINLANAN KÖŞE YAZILARINDAN VE YORUMLARDAN YAZARLAR VE YORUMCULAR SORUMLUDUR SİTEMİZ HİÇ BİR ŞEKİLDE SORUMLULUK KABUL ETMEMEKTEDİR
SİTEMİZ BASIN-YAYIN AHLAK VE İLKELERİNE UYMAYI TAAHÜT EDER
haberinrotasi.com Copyright © 2011 Tüm Hakları Saklıdır. İzinsiz ve Kaynak Gösterilemeden Yayınlanamaz. birajans.biz