15 Kasim 2018
ara
Özel Haber
 
Öne Çıkanlar
 
Yazarlar
İSKENDER KORKUT
Seki Deniz Seki…
KAZIM ÇETİNKAYA
DÜNYA DÖNMEYE DEVAM EDERKEN, NEREDE BİZİM DÜNYAMIZ?
BAYKAN SARIKAYA
KIYAFETLE KIYAMET YAŞATMAK İSTEDİLER
MUSTAFA IŞILDAK
SAFRANBOLU VE GERGER KANYONLARI

 
Gazeteler
 
Hava Durumu
ADIYAMAN
 
Paylaş  

BELGELERİN SUÇ UNSURU OLMADIĞINI CHP’DE BİLİYOR

6.12.2017

AK Parti Adıyaman Milletvekili Adnan Boynukara, ABD’de ki Rıza Sarraf Davası ile Kemal Kılıçdaroğlu’nun kamuoyuyla paylaştığı belgelerin ilişkili olduğuna dikkat çekti.
AK Parti Adıyaman Milletvekili Adnan Boynukara, katıldığı bir televizyon programında gündeme ilişkin açıklamalarda bulundu. Adnan Boynukara, Razı Sarraf ve Kemal Kılıçdaroğlu’nun açıkladığı beler ile ilgili açıklamada bulundu.
Küresel güçlerin 2011 yılından beri Türkiye’yi kuşatma altına alındığına işaret eden Adnan Boynukara, “Şuan gördüğümüz tablonun anlamı, küresel sistemin 2011 yılından beri Türkiye’ye yönelik başlattığı kuşatma zincirinin son zinciridir. 7 Şubat MİT Krizi, 17-25 Aralık Kumpası, Gezi Olayları, 15 Temmuz bu zincirin birer parçasıdır. Bunların hepsiyle başa çıktık. Şuan iki zeminde yürütülen operasyon ile sivil siyasetin işlevsiz hale gelmesi amaçlanıyor. 17-25 Kumpasının başarısız olmasının ardından ABD’de kimsenin gündeminde dahi olmayan ama Türkiye’de köpürtülerek gündemde tutulmaya çalışılan bir dosya var. Bu dosyanın Türkiye’de karşılık bulması için ikinci operasyona ihtiyaç duydular. Bu ikinci dosyayı CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu üzerinden yapmaya çalıştılar. Türkiye’ye karşı yürütülen operasyonun karşılık bulması için toplumsal tahkümatın karşılık bulması gerekiyor.
ABD’de ki dava ile Kemal Kılıçdaroğlu’nun elindeki dosyalar aynı amaca hizmet ediyor. Kılıçdaoğlu’na bir kutu sundular ve içinde ne olmadığını bilmediğimiz belgeler var. Bu belgeler temel özelliği, CHP’nin kendisi dahi bunların bir suç unsuru taşımadığını ve zaten orda suç var demedik diyerek teyit ediyor. Toplumsal algıyı biçimlendirmeye çalışıyorsunuz. Rıza Sarraf Davasından, önümüzdeki seçimlerde Türkiye’yi dizayn etmek istiyorlar” dedi.
Kemal Kılıçdaoğlu’na sunulan belgelerin FET֒cü unsurlar tarafından verilmiş olabileceğini dile getiren Boynukara, “Kemal Kılıçdaoğlu’na bu belgelerin nereden geldiğini bilmiyorum ama gördüğüm nokta FET֒cü kimi unsurların işi olabilir. Yeni belgeler denilen şeyleri FET֒cü unsurlar 5-6 ay önce bu belgeleri yayınlamıştı. Komisyon kurulabilir fakat yargıya taşınmış, yargının gündeminde olan bir konu ile ilgili Anayasa gereği komisyon kurma şansınız yok. Bunu siyasi operasyon aracı olarak gördükleri için bunu komisyon kurulsun diyorlar. Kamuoyunun gündeminde tutup, doğru olmayan, içerisinde suç unsuru olmayan kağıtlar üzerinden Türkiye’nin gündemini kilitliyorlar. Küresel güçler Türkiye’nin kendi içine kapanmasını istiyorlar. Türkiye’nin atılım yapmasını, bu ülkenin Dünyanın en büyük ülkeleri arasında yer almasını istemiyorlar” diye konuştu.
Boynukara konuşmasının devamında, “Hem sivil siyasete inandığını söyleyeceksiniz, hem antiemperyalist olduğunuzu söyleyeceksiniz, hem de şuan sivil siyasetten aldığı güçle bu ülkeyi yöneten Cumhurbaşkanına ‘ben senin boynuna ne geçireceğimi gayet iyi biliyorum’ diyeceksiniz. Bu hadsizliktir. Bu anlaşılabilir bir tutum değil” ifadelerini kullandı.

Bu haber 443 defa okundu.

Yazan :

Kaynak :

Henüz Bu Habere Yorum Yapılmamış Yorum Yaz
 
Diğer Haberler
BOYNUKARA DAN KONFERANS
DÜNYA 5 TEN BÜYÜK OLMADIKÇA ÇOCUKLAR ÖLMEYE DEVAM
TBMM BAŞKANVEKİLİ AYDIN: İNCE SU KAYNATIYOR
ADİL ÖKSÜZ ÜN ALMANYA DA SAKLANDIĞI İDDİASI
AYDIN; OHALİ GEREKTİREN KONULAR ÇÖZÜLÜYOR
TEZCAN: CHP HAYIR KURUMU DEĞİL, EMANET OYUMUZ YOK
HDPNİN BARAJI GEÇMESİNİ BİR PKK, BİR DE CHP İSTER
ADIYAMANDA BİNLERCE KİŞİ FİLİSTİN İÇİN SOKAĞA İNDi
AK PARTİ İL BAŞKANLIĞINDAN İSRAİL E TEPKİ
UZAN GRUBU AK PARTİ İKTİDARINI TEHDİT ETTİ
 
 
Trafik Kazaları
Yerel
Asayiş
Kültür Ve Sanat
İlçelerimiz
Özel Haber
Günün Haberi
Eğitim
Sağlık
Son Dakika
Politika
Spor
Gundem
Yaşam

 Adıyaman Haber |Gölbaşı Haber |Kahta Haber|Besni Haber|Gerger Haber|Samsat Haber|Adıyaman Resimleri|Yazarlar
SİTEMİZDE YAYINLANAN KÖŞE YAZILARINDAN VE YORUMLARDAN YAZARLAR VE YORUMCULAR SORUMLUDUR SİTEMİZ HİÇ BİR ŞEKİLDE SORUMLULUK KABUL ETMEMEKTEDİR
SİTEMİZ BASIN-YAYIN AHLAK VE İLKELERİNE UYMAYI TAAHÜT EDER
haberinrotasi.com Copyright © 2011 Tüm Hakları Saklıdır. İzinsiz ve Kaynak Gösterilemeden Yayınlanamaz. birajans.biz