23 Ekim 2018
ara
Özel Haber
 
Öne Çıkanlar
 
Yazarlar
İSKENDER KORKUT
Seki Deniz Seki…
KAZIM ÇETİNKAYA
MERHAMETİN OLMADIĞI YERDE İNSAN YOKTUR
BAYKAN SARIKAYA
KIYAFETLE KIYAMET YAŞATMAK İSTEDİLER
MUSTAFA IŞILDAK
SAFRANBOLU VE GERGER KANYONLARI

 
Gazeteler
 
Hava Durumu
ADIYAMAN
 
Paylaş  

YENİ ADIYAMAN İÇİN BUGÜN START VERİLDİ

2.1.2018

Adıyaman Belediyesi Hak Sahipleriyle Görüşmelere Başladı

KENTSEL DÖNÜŞÜM İÇİN START VERİLDİ

Adıyaman Belediyesi, Adıyaman tarihinin en kapsamlı kentsel dönüşüm çalışmasına imza atmak için hak sahipleriyle görüşmelere başladı.

Adıyaman tarihinin en kapsamlı ve en geniş alanına sahip kentsel dönüşüm çalışmalarında hak sahipleriyle görüşme safhasına gelen Adıyaman Belediyesi, 60 günde görüşmeleri tamamlayıp kentsel dönüşüm alanına ilk kepçeyi vurmayı planlıyor.

Mara ve Varlık Mahalleleri ile Musalla, Ulucami ve Alitaşı Mahallelerinin bir kısmını kapsayan 61 hektarlık alanda gerçekleştirilmesi planlanan kentsel dönüşüm çalışmaları hakkında bilgi veren Belediye Başkanı F. Hüsrev Kutlu, çalışmaların ilk aşaması olan hak sahipleriyle görüşmelerin başladığını dile getirdi.

2 Ocak ile 5 Mart tarihleri arasında gerçekleşecek olan görüşmeler için hak sahiplerinden destek beklediklerini de sözlerine ekleyen Başkan Kutlu, halkın desteğiyle Adıyaman’ın çehresini değiştirmek istediklerini söyleyerek, “Yıllardır üzerinde çalıştığımız kentsel dönüşüm projesi için en önemli aşamaya gelmiş bulunuyoruz. Uzun uğraşlar sonucunda bürokratik işlemleri tamamladığımız projede söz artık bizde ve kentsel dönüşüm alanında mülkiyeti bulunan hak sahiplerinde. Mara, Musalla, Varlık, Ulucami ve Alitaşı Mahallelerinde kentsel dönüşüm alanı içerisinde mülkiyeti bulunan vatandaşlarımızdan bizlere destek olmalarını istiyoruz. Hak sahibi olan vatandaşlarımız çok yüksek bir rant sağlama amacı gütmeden, şehrimizin kalkınmasına katkı sağlamak için mülkiyetinin hakkına razı olurlarsa, kentsel dönüşüm çalışmalarını en kısa sürede tamamlarız. Aksi halde bu iş sürüncemede kalabilir yada uzayabilir. İsteğimiz hem Adıyaman’ın kazanması hem de buradaki mülk sahiplerinin fayda görmesidir” şeklinde konuştu.

60 günlük görüşmelerin olumlu sonuçlanması durumunda hemen yıkım işlemlerine başlanacağını da sözlerine ekleyen Başkan Kutlu, “Kentsel dönüşüm projesi hayata geçerse şehrimiz yeni bir yüz, yeni bir çehre, yeni bir çarşı, yeni bir sosyal alan ve yeni bir konut alanına kavuşmuş olacak. Halkımızın bu konuda yardımcı olacağına ve el ele vererek bir an önce şehrimize katkı sağlayacak bu projenin hayata geçirmemize destek vereceklerine inanıyorum. Bu çerçevede projenin hayata geçmesinde emeği olan başta Sayın Cumhurbaşkanımız ve Sayın Başbakanımız olmak üzere Bakanlar Kurulumuza, özellikle de Çevre ve Şehircilik Bakanımıza, Adıyaman milletvekillerimize ve Çevre ve Şehircilik Bakanlığımıza bağlı Genel Müdür, Daire Başkanı ve Genel Müdür Yardımcısı bürokratlarımıza tüm Adıyamanlılar adına teşekkür etmek istiyorum” diye konuştu.Bu haber 2064 defa okundu.

Yazan :

Kaynak :

Henüz Bu Habere Yorum Yapılmamış Yorum Yaz
 
Diğer Haberler
TUT BELEDİYE BAŞKANI CEMAL AVCI ADAY OLMAYACAK
YURDUN 4. KATINDAN ATLAYAN ÜNİVERSİTE ÖĞRENCİSİ
NEMRUT DAĞINDAN DÖNEN TURİSTLER KAZA YAPTI
2 TERÖRİSTİN ÖLDÜRÜLDÜĞÜ ÇATIŞMANIN AYRINTILARI
ŞEHİTLERİMİZİN KANI YERDE KALMADI
ACILI BABADAN 28 GÜN SONRAKİ TAHLİYEYE TEPKİ
ÇİĞKÖFTE FESTİVALİNE MUHTEŞEM KAPANIŞ
TARİHİNİN İLK ÇİĞKÖFTE FESTİVALİ TATLI BAŞLADI
DAĞTEKİN; HADDİNİZİ BİLİN
KALP KRİZİ GEÇİREN YOLCUSUNU YOL ORTASINDA BIRAKTI
 
 
Trafik Kazaları
Yerel
Asayiş
Kültür Ve Sanat
İlçelerimiz
Özel Haber
Günün Haberi
Eğitim
Sağlık
Son Dakika
Politika
Spor
Gundem
Yaşam

 Adıyaman Haber |Gölbaşı Haber |Kahta Haber|Besni Haber|Gerger Haber|Samsat Haber|Adıyaman Resimleri|Yazarlar
SİTEMİZDE YAYINLANAN KÖŞE YAZILARINDAN VE YORUMLARDAN YAZARLAR VE YORUMCULAR SORUMLUDUR SİTEMİZ HİÇ BİR ŞEKİLDE SORUMLULUK KABUL ETMEMEKTEDİR
SİTEMİZ BASIN-YAYIN AHLAK VE İLKELERİNE UYMAYI TAAHÜT EDER
haberinrotasi.com Copyright © 2011 Tüm Hakları Saklıdır. İzinsiz ve Kaynak Gösterilemeden Yayınlanamaz. birajans.biz