21 Ekim 2018
ara
Özel Haber
 
Öne Çıkanlar
 
Yazarlar
İSKENDER KORKUT
Seki Deniz Seki…
KAZIM ÇETİNKAYA
MERHAMETİN OLMADIĞI YERDE İNSAN YOKTUR
BAYKAN SARIKAYA
KIYAFETLE KIYAMET YAŞATMAK İSTEDİLER
MUSTAFA IŞILDAK
SAFRANBOLU VE GERGER KANYONLARI

 
Gazeteler
 
Hava Durumu
ADIYAMAN
 
Paylaş  

BAKIŞI İLE FENOMEN OLAN SURİYELİ ÇOCUĞA YARDIM

11.1.2018

Sırtında boya sandığıyla, spor salonunda spor yapan kişileri izlerken çekilen fotoğrafıyla sosyal medyada fenomen olan 15 yaşındaki Suriyeli çocuğa yardımlar devam ediyor.
Geçtiğimiz günlerde Turgut Reis Mahallesi İstiklal Caddesi'nde sırtında ayakkabı sandığı, ayağında terliğiyle spor salonunda spor yapanlara bakarken görüntülenen Suriyeli Muhammed Hüseyin’in fotoğrafı, bir vatandaş tarafından sosyal medyada paylaşıldı. Bakışlarıyla fenomen haline gelen Suriyeli çocuğa, spor merkezinin yöneticileri tarafından ömür boyu ücretsiz üyelik ve spor kıyafetleri hediye edildi.

Suriyeli çocuğa destek sürüyor
Hem vatandaşlar hem de sporseverler tarafından büyük ilgi gören Suriyeli Muhammed Hüseyin, spor merkezinde spor yaptığı esnada Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Fikret Keleş, İş-Kur İl Müdürü Emin Yücekaya ve Milli Eğitim Müdürü Mete Kızılkaya tarafından ziyaret edildi. Suriyeli çocukla bir araya gelen kurum müdürleri, çocuğa çeşitli spor malzemeleri hediye ederek spor merkezi işletmecileri olan Engin Doğan, Mustafa Küçükkaya ve Ömer Dicle’ye, gösterdikleri örnek davranıştan dolayı teşekkür etti.
Muhammed Hüseyin ile okul çağındaki kardeşlerinin eğitimi için çalışmaların başlatıldığını dile getiren Milli Eğitim Müdürü Mete Kızılkaya, eğitimin önemini vurguladı. Suriyeli Muhammed Hüseyin’in bundan sonra okula gideceğini söyleyen Kızılkaya, "Muhammed ile tanışmamızı sağlayan olimpiyat ailesine teşekkür ediyoruz. Muhammed sayesinde iki yeğeni ve iki kardeşi toplam 5 çocuğumuz yarından itibaren okula başlamış olacaklar. Onların diğer ihtiyaçlarını da karşılayacağız ve okula başlayacaklar. En kısa zamanda okuma, yazmayı ve Türkçeyi de öğrenmiş olacaklar” şeklinde konuştu.
İş-Kur İl Müdürü Emin Yücekaya tarafından ise Muhammed Hüseyin’in ailesine iş imkanının sağlanabilmesi için gerekli çalışmaların başlatılacağı öğrenildi.
Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Fikret Keleş tarafından da gerekli spor malzemelerinin temin edileceği belirtildi.
Suriyeli Muhammed Hüseyin’in spor ve eğitim hayatı için ellerinden gelen bütün gayreti göstereceklerini dile getiren Gençlik Hizmetleri ve Spor il Müdürü Fikret Keleş, “Son günlerde ülkemizde ve gerekse Avrupa basınında fenomen hale gelen Muhammed kardeşimizin fotoğrafı spor camiasının dikkatini çeken bir kare oldu. Biz de bu anlamda gençlik spor il müdürlüğü olarak Adıyaman’daki bütün gençlerimize, çocuklarımıza spor yapma imkanları adına, spor yapma koşullarına hazırlamak konusunda bir farkındalık olsun diye Muhammed kardeşimize ulaştık. Muhammed kardeşimizle bugün hep beraber olduk. Muhammed kardeşimizle ilgili bundan sonraki yaşamı, spor hayatıyla ilgili, eğitim hayatıyla kararlar aldık ve destek olmaya geldik buraya” dedi.
Yapılan yardımlardan ve gördüğü ilgiden mutlu olduğunu dile getiren Muhammed Hüseyin ise herkese çok teşekkür ettiğini dile getirdi.
Yaşadıkları mutluluğu anlatmanın imkansız olduğunu söyleyen Olimpiyat Spor Merkezi İşletme Sahiplerinden Mustafa Küçükkaya ise “Bugün her zamanki günlerden daha fazla mutluyuz. Çünkü dünyanın her yerinden telefonlar ve yardım kampanyaları oluştu, iş imkanları sunuldu. Çok mutluyuz, gururluyuz böyle bir olaya vesile olduğumuz için” ifadelerini kullandı.
Muhammed Hüseyin’in fotoğrafını çeken ve daha sonra sosyal medyada paylaşan Ömer Yavuz, “O anki hissi yaşamanızı isterdim. O an ben de bilmiyordum böyle bir şeyin olacağını. Ben de buranın bir müşterisiyim, spor yaptım ve çıktım dışarıya. Çocuğu dışarıda görünce terlik ayağında, boya sandığı sırtında ve üzüldüm. O anki durumu herkesin görmesini istedim. Çok şükür olimpiyat spor merkezi sayesinde, Mustafa ağabey sayesinde fotoğraf yayıldı her tarafa. Sağ olsunlar herkesin desteği oldu” cümlelerini kullandı.

Bu haber 591 defa okundu.

Yazan :

Kaynak :

Henüz Bu Habere Yorum Yapılmamış Yorum Yaz
 
Diğer Haberler
MHP DEN 3 BİN KİŞİLİK AŞURE DAĞITIMI
ADIYAMAN İSTANBUL DA EN İYİ ŞEKİLDE TANITILACAK
SAMSATLI DEPREMZEDELERİN MAĞDURİYETİ GİDERİLİYOR
İL KOORDİNASYON KURULU TOPLANTISI YAPILDI
DAĞTEKİN; İKTİDAR SORUMLULUĞU OLAN BİR PARTİYİZ
ÇEVREYOLU YENİLENDİ
OTO YIKAMALARDA ARAÇ YOĞUNLUĞU YAŞANDI
DAĞTEKİN: SANDIK YÖNETİM KURULLARI OLUŞTURDUK
HUZUR VE BARIŞ ŞEHRİNDE DOSTLUK HALAYI
MUSTAFA KÖROĞLU YENİDEN BAŞKANLIĞA SEÇİLDİ
 
 
Trafik Kazaları
Yerel
Asayiş
Kültür Ve Sanat
İlçelerimiz
Özel Haber
Günün Haberi
Eğitim
Sağlık
Son Dakika
Politika
Spor
Gundem
Yaşam

 Adıyaman Haber |Gölbaşı Haber |Kahta Haber|Besni Haber|Gerger Haber|Samsat Haber|Adıyaman Resimleri|Yazarlar
SİTEMİZDE YAYINLANAN KÖŞE YAZILARINDAN VE YORUMLARDAN YAZARLAR VE YORUMCULAR SORUMLUDUR SİTEMİZ HİÇ BİR ŞEKİLDE SORUMLULUK KABUL ETMEMEKTEDİR
SİTEMİZ BASIN-YAYIN AHLAK VE İLKELERİNE UYMAYI TAAHÜT EDER
haberinrotasi.com Copyright © 2011 Tüm Hakları Saklıdır. İzinsiz ve Kaynak Gösterilemeden Yayınlanamaz. birajans.biz