23 Ekim 2018
ara
Özel Haber
 
Öne Çıkanlar
 
Yazarlar
İSKENDER KORKUT
Seki Deniz Seki…
KAZIM ÇETİNKAYA
MERHAMETİN OLMADIĞI YERDE İNSAN YOKTUR
BAYKAN SARIKAYA
KIYAFETLE KIYAMET YAŞATMAK İSTEDİLER
MUSTAFA IŞILDAK
SAFRANBOLU VE GERGER KANYONLARI

 
Gazeteler
 
Hava Durumu
ADIYAMAN
 
Paylaş  

ALTINŞEHİR ANADOLU LİSESİ TÜRKİYE BİRİNCİSİ

11.1.2018

Milli Eğitim Bakanlığı tarafından her yıl düzenlenen EBA Fen Deneyleri Yarışmasında bu yıl Altınşehir Anadolu Lisesi iki ödül kazandı.
Altınşehir Anadolu Lisesini ziyaret eden Adıyaman Vali Yardımcısı Adem Kaya ve İl Milli Eğitim Müdürü Mete Kızılkaya, Kimya dalında Türkiye birincisi olan Kimya Öğretmeni Mustafa Gümüş’ü ve Biyoloji dalında EBA Özel Ödülü almaya hak kazanan Biyoloji öğretmeni Pınar Sakin Çalğan’ı tebrik ederek, başarılarının devamını diledi.
Elde edilen başarıların kendilerini mutlu ettiğini belirten Adıyaman Vali Yardımcısı Adem Kaya, “Milli Eğitim Bakanlığı’nın her yıl düzenlediği EBA (Eğitim Bilişim Ağı) Fen Deneyleri Yarışmasında derece alan kıymetli öğretmen ve öğrencilerimizi tebrik ediyorum. Eğitime yeni bir bakış sunarak, öğrencilerimizi bilime ve teknolojiye yönlendirmek, onların vizyonunu, ufkunu genişletmek adına bu tip projelerin etkisi çok büyük. Adıyaman’dan bir okulumuzun böyle güzel ödüller kazanması bizlere ayrı bir enerji veriyor. Öğretmen ve öğrencilerimizi tebrik ediyor, başarılar diliyorum” dedi.
Elde edilen başarıların artarak devam etmesini arzuladıklarını belirten İl Milli Eğitim Müdürü Mete Kızılkaya ise yaptığı konuşmasında, “Milli Eğitim Bakanlığımız her yıl EBA Fen Deneyleri Yarışması düzenliyor. Bu yıl ülke çapında çeşitli dallarda 16 ödül dağıtıldı ve bu 16 ödülün 2 tanesi Adıyaman Altınşehir Anadolu Lisesi tarafından kazanıldı, Türkiye çapında Altınşehir Anadolu Lisesi dışında 2 ödül alan başka okul yok. Bu gerçekten güzel bir başarı. Adıyaman’a geldiğimizden bu yana ilimize farklı bir vizyon sunmaya çalıştık. Çağın gereklerine uygun, teknoloji ile barışık, özgüveni yüksek öğrenciler yetiştirmek en önemli önceliğimiz. Bu kapsamda ilimizdeki bütün okullara destek sunmaya devam edeceğiz” dedi.
Okul olarak elde edilen başarıların artarak devam etmesi için çaba sarf ettiklerini belirten Altınşehir Anadolu Lisesi Okul Müdürü Türker Barış Bulduk, “Okulumuz Kimya öğretmeni Mustafa Gümüş bizleri birinciliklere alıştırdı zaten. Geçen yıl da birinci olarak EBA Aziz Sancar özel ödülünü okulumuza kazandırmıştı. Bu yıl Biyoloji öğretmenimiz Pınar Sakin Çalğan’ı da kürsüde görmemiz bizleri ayrıca mutlu etti. Bu elbette ilimiz için de büyük bir gurur. Ödül alan kıymetli öğretmenlerimizi, deneyleri hazırlayan Görsel Sanatlar öğretmenimiz Talat Doğan’ı ve elbette deneyleri öğretmenleriyle birlikte hazırlayan öğrencilerimizi yürekten tebrik ediyorum, okulumuza kadar gelip bizleri ziyaret eden Vali Yardımcısı Adem Kaya’ya ve İl Milli Eğitim Müdürü Mete Kızılkaya’ya teşekkür ediyorum” dedi.

Bu haber 927 defa okundu.

Yazan :

Kaynak :

Henüz Bu Habere Yorum Yapılmamış Yorum Yaz
 
Diğer Haberler
OKULLARIN GÜVENLİK GÖREVLİLERİ BELİRLENDİ
MÜDÜR ALAGÖZ, KURUM PERSONELİ İLE BİR ARAYA GELDİ
VALİ KALKANCI LİSE MÜDÜRLERİYLE GÜVENLİK TOPLANTIS
40 ÖĞRENCİ İLE BAŞLADI 40 KÖY İLE DEVAM EDİYOR
ADIYAMAN DA 153 BİN 872 ÖĞRENCİ DERS BAŞI YAPTI
OKUL BİNALARIMIZI KALİTELİ EĞİTİM İLE SÜSLEYECEĞİZ
MİLLİ EĞİTİM YATIRIMLARINI DEĞERLENDİRME TOPLANTIS
ADIYAMAN IN 7 EĞİTİM PROJESİ LİSTEYE ALINDI
BESNİ İLÇESİ ÖSYM SINAV MERKEZİNE DAHİL EDİLDİ
HASTANE ODASINDAKİ EĞİTİMLE FEN LİSESİNİ KAZANDI
 
 
Trafik Kazaları
Yerel
Asayiş
Kültür Ve Sanat
İlçelerimiz
Özel Haber
Günün Haberi
Eğitim
Sağlık
Son Dakika
Politika
Spor
Gundem
Yaşam

 Adıyaman Haber |Gölbaşı Haber |Kahta Haber|Besni Haber|Gerger Haber|Samsat Haber|Adıyaman Resimleri|Yazarlar
SİTEMİZDE YAYINLANAN KÖŞE YAZILARINDAN VE YORUMLARDAN YAZARLAR VE YORUMCULAR SORUMLUDUR SİTEMİZ HİÇ BİR ŞEKİLDE SORUMLULUK KABUL ETMEMEKTEDİR
SİTEMİZ BASIN-YAYIN AHLAK VE İLKELERİNE UYMAYI TAAHÜT EDER
haberinrotasi.com Copyright © 2011 Tüm Hakları Saklıdır. İzinsiz ve Kaynak Gösterilemeden Yayınlanamaz. birajans.biz