20 Haziran 2019
ara
Özel Haber
 
Öne Çıkanlar
 
Yazarlar
İSKENDER KORKUT
Seki Deniz Seki…
KAZIM ÇETİNKAYA
İNFAK. BEREKET VE EBEDİ SAADET
BAYKAN SARIKAYA
KIYAFETLE KIYAMET YAŞATMAK İSTEDİLER
MUSTAFA IŞILDAK
BİR EKMEK PARASINA BİR GÜN SİGORTA

 
Gazeteler
 
Hava Durumu
ADIYAMAN
 
Paylaş  

40 ÖĞRENCİ İLE BAŞLADI 40 KÖY İLE DEVAM EDİYOR

18.9.2018

Merkezi İstanbul’da bulunan Narinceliler Derneği, Adıyaman’ın Kahta ilçesine bağlı köylerde okuyan 40 öğrenci ile başlattığı kırtasiye yardımını, bu yıl 40 köyde okuyan bin 200 öğrenciye ulaşarak eğitim yardımlarına devam ediyor.
Narinceliler Sosyal Yardımlaşma ve Kültür Derneği Başkanı Yavuz Uçan,, 2018-2019 eğitim ve öğretim yılında, başarılı olan ilk 7 öğrenciye sene sonunda bisiklet, ikinci öğrenciye tablet ve üçüncü öğrenciye ayakkabı hediye edileceğini belirterek öğrencilerin başarılı olmaları için çok çalışmaları gerektiğini söyledi.
Köy okullarında okuyan öğrenciler için hazırlanan bin 200 çantanın içinde, çizgili ve kareli defterler, bir düzine kurşun kalem, 2 tane açacak, 2 tane silgi, makas, kuru boya ve abaküs ten oluşan bir kalemlik bulunuyor. Ayrıca çantaya birer suluk, diş macunu ve fırçası da eklenerek diş temizliğine de dikkat çekildi.
Öte yandan öğrencilere sürpriz yapmak için bazı kalemliklere 20 TL’lik harçlıklar da eklenerek çantalara bırakıldı.
Yapılan eğitim yardımı ile ilgili konuşan Narinceliler Sosyal Yardımlaşma ve Kültür Derneği Başkanı Yavuz Uçan, “Narinceliler Derneği’nin düzenlemiş olduğu 7. Geleneksel Kırtasiye Yardım’ına hepiniz hoş geldiniz. Bundan 7 yıl önce 40 öğrenci ile başladığımız kırtasiye yardımı şuanda 40 köyde okuyan bin 200 öğrenciye ulaşmanın mutluluğunu yaşıyoruz. Sizler okuyarak ilerde bizim gururumuz olasınız diye eğitiminize katkı sunmaya çalışıyoruz. Sizler çalıştıkça bizler de size destek olmaya devam edeceğiz. Umudumuz olacaksınız. Memleketimizin kaderi sizin elleriniz ile değişecek büyüyecek inşallah. Yaptığımız yardımlardan dolayı bizi alkışlamayın onun yerine derslerinizde güzel notlar alın. 7 tane okulumuza 7 bisiklet bıraktık. 2018-2019 eğitim ve öğretim yılında, başarılı olan ilk 7 öğrenciye sene sonunda bisiklet hediye edeceğiz. Bizlere katık sunan İstanbul’daki tüm hayırsever iş adamlarına teşekkür ediyorum” diye konuştu.
Kahta İlçe Milli Eğitim Şube Müdürü Selahattin Öztürk, yapılan yardımlardan dolayı Narinceliler Dernek Başkanı Yavuz Uçan’a teşekkür ederek öğrencilerden güzel notlar beklediğini söyledi.
Narince İlkokulu Müdürü Salih Turan, öğretmen ve öğrencileri, Narinceliler Derneği Başkanı Yavuz Uçan’a ve dernek çalışanlarına çok teşekkür ederek Narinceliler Derneği Başkanı Yavuz Uçan’a eğitime verdiği büyük destek için plaket takdim etti.

Bu haber 1218 defa okundu.

Yazan :

Kaynak :

Henüz Bu Habere Yorum Yapılmamış Yorum Yaz
 
Diğer Haberler
153 BİN 352 ÖĞRENCİ KARNE SEVİNCİ YAŞADI
ÖĞRENCİLERİN BİRBİRİNDEN GÜZEL ESERLERİ SERGİLENDİ
ÖĞRENCİLERDEN İLERİ DÖNÜŞÜM SERGİSİ
OKUL ÖNCESİ EĞİTİME DİKKAT ÇEKİLDİ
BİLSEMDEN SOSYAL BİLGİLER MATERYAL VE ÜRÜN SERGİSİ
SÜLEYMAN ŞAH ORTAOKULU NDA BİLİM FUARI AÇILDI
ADIYAMAN DA ROBOTLAR YARIŞTI
ZEKA KÜPLERİ YARIŞTI
ÖĞRENCİLERİN TUBİTAK PROJELERİ TAKDİR TOPLADI
YAZAR NECATİ ATAR ÖĞRENCİLERLE BULUŞTU
 
 
Trafik Kazaları
Yerel
Asayiş
Kültür Ve Sanat
İlçelerimiz
Özel Haber
Günün Haberi
Eğitim
Sağlık
Son Dakika
Politika
Spor
Gundem
Yaşam

 Adıyaman Haber |Gölbaşı Haber |Kahta Haber|Besni Haber|Gerger Haber|Samsat Haber|Adıyaman Resimleri|Yazarlar
SİTEMİZDE YAYINLANAN KÖŞE YAZILARINDAN VE YORUMLARDAN YAZARLAR VE YORUMCULAR SORUMLUDUR SİTEMİZ HİÇ BİR ŞEKİLDE SORUMLULUK KABUL ETMEMEKTEDİR
SİTEMİZ BASIN-YAYIN AHLAK VE İLKELERİNE UYMAYI TAAHÜT EDER
haberinrotasi.com Copyright © 2011 Tüm Hakları Saklıdır. İzinsiz ve Kaynak Gösterilemeden Yayınlanamaz. birajans.biz