23 Subat 2019
ara
Özel Haber
 
Öne Çıkanlar
 
Yazarlar
İSKENDER KORKUT
Seki Deniz Seki…
KAZIM ÇETİNKAYA
KUR’AN BİR VADİDE MÜSLÜMANLAR BAŞKA VADİDE
BAYKAN SARIKAYA
KIYAFETLE KIYAMET YAŞATMAK İSTEDİLER
MUSTAFA IŞILDAK
SUÇ, CEZA VE STAJ İLE İLGİLİ ÖNERİLER

 
Gazeteler
 
Hava Durumu
ADIYAMAN
 
Paylaş  

40 ÖĞRENCİ İLE BAŞLADI 40 KÖY İLE DEVAM EDİYOR

18.9.2018

Merkezi İstanbul’da bulunan Narinceliler Derneği, Adıyaman’ın Kahta ilçesine bağlı köylerde okuyan 40 öğrenci ile başlattığı kırtasiye yardımını, bu yıl 40 köyde okuyan bin 200 öğrenciye ulaşarak eğitim yardımlarına devam ediyor.
Narinceliler Sosyal Yardımlaşma ve Kültür Derneği Başkanı Yavuz Uçan,, 2018-2019 eğitim ve öğretim yılında, başarılı olan ilk 7 öğrenciye sene sonunda bisiklet, ikinci öğrenciye tablet ve üçüncü öğrenciye ayakkabı hediye edileceğini belirterek öğrencilerin başarılı olmaları için çok çalışmaları gerektiğini söyledi.
Köy okullarında okuyan öğrenciler için hazırlanan bin 200 çantanın içinde, çizgili ve kareli defterler, bir düzine kurşun kalem, 2 tane açacak, 2 tane silgi, makas, kuru boya ve abaküs ten oluşan bir kalemlik bulunuyor. Ayrıca çantaya birer suluk, diş macunu ve fırçası da eklenerek diş temizliğine de dikkat çekildi.
Öte yandan öğrencilere sürpriz yapmak için bazı kalemliklere 20 TL’lik harçlıklar da eklenerek çantalara bırakıldı.
Yapılan eğitim yardımı ile ilgili konuşan Narinceliler Sosyal Yardımlaşma ve Kültür Derneği Başkanı Yavuz Uçan, “Narinceliler Derneği’nin düzenlemiş olduğu 7. Geleneksel Kırtasiye Yardım’ına hepiniz hoş geldiniz. Bundan 7 yıl önce 40 öğrenci ile başladığımız kırtasiye yardımı şuanda 40 köyde okuyan bin 200 öğrenciye ulaşmanın mutluluğunu yaşıyoruz. Sizler okuyarak ilerde bizim gururumuz olasınız diye eğitiminize katkı sunmaya çalışıyoruz. Sizler çalıştıkça bizler de size destek olmaya devam edeceğiz. Umudumuz olacaksınız. Memleketimizin kaderi sizin elleriniz ile değişecek büyüyecek inşallah. Yaptığımız yardımlardan dolayı bizi alkışlamayın onun yerine derslerinizde güzel notlar alın. 7 tane okulumuza 7 bisiklet bıraktık. 2018-2019 eğitim ve öğretim yılında, başarılı olan ilk 7 öğrenciye sene sonunda bisiklet hediye edeceğiz. Bizlere katık sunan İstanbul’daki tüm hayırsever iş adamlarına teşekkür ediyorum” diye konuştu.
Kahta İlçe Milli Eğitim Şube Müdürü Selahattin Öztürk, yapılan yardımlardan dolayı Narinceliler Dernek Başkanı Yavuz Uçan’a teşekkür ederek öğrencilerden güzel notlar beklediğini söyledi.
Narince İlkokulu Müdürü Salih Turan, öğretmen ve öğrencileri, Narinceliler Derneği Başkanı Yavuz Uçan’a ve dernek çalışanlarına çok teşekkür ederek Narinceliler Derneği Başkanı Yavuz Uçan’a eğitime verdiği büyük destek için plaket takdim etti.

Bu haber 1078 defa okundu.

Yazan :

Kaynak :

Henüz Bu Habere Yorum Yapılmamış Yorum Yaz
 
Diğer Haberler
MİLLİ EĞİTİM ÇALIŞANLARININ 3600EK GÖSTERGE TALEBİ
8 OKULA İŞ SAĞLIĞI VE GÜVENLİĞİ BELGESİ
ÇELİKHAN VE GERGER DE OKULLAR 1 GÜN TATİL
ALAGÖZ DEN ÖĞRENCİLERE TÜBİTAK 4007 PROJEYE DAVET
KÖY OKULLARINDA ORGANİK TARIM EĞİTİMLERİ
İKİNCİ DÖNEM OKURYAZARLIK SEFERBERLİĞİ TOPLANTISI
KODADIYAMAN PROJESİ ZEY ORTAOKULUNDAN BAŞLATILDI
ÖĞRENCİLERDEN ÖRNEK ETKİNLİK
MÜZİKAL OKULLAR PROJESİ İLE ENSTRÜMAN DAĞITILDI
GENÇ KALEMLER PROJESİNİN TANITIM TOPLANTISI
 
 
Trafik Kazaları
Yerel
Asayiş
Kültür Ve Sanat
İlçelerimiz
Özel Haber
Günün Haberi
Eğitim
Sağlık
Son Dakika
Politika
Spor
Gundem
Yaşam

 Adıyaman Haber |Gölbaşı Haber |Kahta Haber|Besni Haber|Gerger Haber|Samsat Haber|Adıyaman Resimleri|Yazarlar
SİTEMİZDE YAYINLANAN KÖŞE YAZILARINDAN VE YORUMLARDAN YAZARLAR VE YORUMCULAR SORUMLUDUR SİTEMİZ HİÇ BİR ŞEKİLDE SORUMLULUK KABUL ETMEMEKTEDİR
SİTEMİZ BASIN-YAYIN AHLAK VE İLKELERİNE UYMAYI TAAHÜT EDER
haberinrotasi.com Copyright © 2011 Tüm Hakları Saklıdır. İzinsiz ve Kaynak Gösterilemeden Yayınlanamaz. birajans.biz