25 Agustos 2019
ara
Özel Haber
 
Öne Çıkanlar
 
Yazarlar
İSKENDER KORKUT
Seki Deniz Seki…
KAZIM ÇETİNKAYA
BİD’AT VE HURAFELERLE DOLDURULAN İSLÂM
BAYKAN SARIKAYA
KIYAFETLE KIYAMET YAŞATMAK İSTEDİLER
MUSTAFA IŞILDAK
ELAZIĞ-MALATYA-ADIYAMAN-TORBALI (2)

 
Gazeteler
 
Hava Durumu
ADIYAMAN
 
Paylaş  

ADIYAMAN GENÇLİK MERKEZİ TÜRKİYE BİRİNCİSİ OLDU

10.4.2019

Adıyaman Gençlik Merkezi, Türkiye genelindeki tüm gençlik merkezleri içerisinde Mart ayında yaptığı faaliyetler ile Türkiye birincisi oldu.
‘Mart Ayının Gençlik Merkezi’ unvanını alan Gençlik ve Spor Müdürlüğüne bağlı Adıyaman Gençlik Merkezi 292 gençlik merkezi içerisinde Mart ayındaki faaliyetleri ile birinci oldu. Mart ayındaki faaliyetleri yaklaşık 20 bin genç katıldı.
Gençlik ve Spor Bakanlığı Gençlik Hizmetleri Genel Müdürlüğü tarafından 2017 yılında başlatılan ‘Ayın Gençlik Merkezi’ Projesi hayata geçirildi. Türkiye’ de 292 Gençlik Merkezi arasında rekabet ortamı oluşturuldu.
Gençlik ve Spor Bakanlığının Genç Bilgi Sistemi veri tabanına faaliyet girişleri yapıldıktan sonra Ayın Gençlik Merkezi tespiti yapılıyor.
Gençlik Merkezi Akademileri, Sosyal ve Kültürel Faaliyetler Kulübü ana başlıkları altında yapılan etkinliklerin belirleyici unsur olduğunu belirten Gençlik Merkeze Müdürü Ayhan Tekin, “Adıyaman Gençlik Merkezi olarak ‘Merkezim Her Yerde’ ile okul ziyaretleri gerçekleştiriyoruz. Mobil Gençlik Merkezi uygulaması ile çeşitli sosyal, sportif ve kültürel faaliyetlerin yanı sıra rehabilitasyon merkezi ziyaretleri, çeşitli kurum ziyaretleri ve ‘Çaya Geliyoruz’ uygulaması ile gönüllülerimizin evlerinde aileleri ile buluşarak gençlik merkezi tanıtım etkinlikleri gerçekleştirilmektedir. Bunun yanında ‘Gençlerin İyilik Ağacı’ projesinde ise yaşlı evi ziyaretleri, şehit-gazi evleri, sevgi evlerinde kalan kişilerin ziyaretleri ile sosyal sorumluluk şuuru gençlere işlenmektedir. Aynı zamanda ‘Kitap Okuma Halkaları’ gruplarıyla yapılan aylık kitap kritikleri gençlere okuma alışkanlığı kazandırılmasının yanı sıra kişisel gelişim noktasında yardımcı olmaktadır. 12 Mart ‘Milletin Sesi Mehmet Akif’i Anma ve İstiklal Marşı’nın Kabulü, 18 Mart Çanakkale Şehitlerini Anma Programı ve 27 Mart Tiyatrolar Günü vesilesiyle yapılan ‘Hayret Bi Şey’ tiyatrosuyla geniş katılımlı salon programları düzenlendi.
Gençlik Merkezimize 07-29 yaş aralığındaki üye sayısı 25 bin civarında iken, Mart ayında toplam faaliyetlere katılım genç sayısı 20 bin civarındadır” diye konuştu.

Bu haber 855 defa okundu.

Yazan :

Kaynak :

Henüz Bu Habere Yorum Yapılmamış Yorum Yaz
 
Diğer Haberler
ADIYAMAN DA SPOR İLE TARİH BÜTÜNLEŞTİ
ADIYAMAN DA BİNLERCE KİŞİ ŞEHİDİNİ UĞURLADI
ŞEHİDİN EŞİ, ŞEHİT YANIK I ÜNİFORMAYLA KARŞILADI
ŞEHİDİN AİLESİNE ACI HABER VERİLDİ
ADIYAMAN A ŞEHİT ATEŞİ DÜŞTÜ
GENÇ KIZ SOKAK ORTASINDA BIÇAKLANDI
İKİ AİLE ARASINDA SİLAHLI KAVGA; 1 ÖLÜ
YARALIYI HAYATA DÖNDÜRME ÇABASI
İNCELEDİĞİ AV TÜFEĞİ ÖLÜMÜNE NEDEN OLDU
ECZACI ADAM YOL KENARINDA ÖLÜ BULUNDU
 
 
Trafik Kazaları
Yerel
Asayiş
Kültür Ve Sanat
İlçelerimiz
Özel Haber
Günün Haberi
Eğitim
Sağlık
Son Dakika
Politika
Spor
Gundem
Yaşam

 Adıyaman Haber |Gölbaşı Haber |Kahta Haber|Besni Haber|Gerger Haber|Samsat Haber|Adıyaman Resimleri|Yazarlar
SİTEMİZDE YAYINLANAN KÖŞE YAZILARINDAN VE YORUMLARDAN YAZARLAR VE YORUMCULAR SORUMLUDUR SİTEMİZ HİÇ BİR ŞEKİLDE SORUMLULUK KABUL ETMEMEKTEDİR
SİTEMİZ BASIN-YAYIN AHLAK VE İLKELERİNE UYMAYI TAAHÜT EDER
haberinrotasi.com Copyright © 2011 Tüm Hakları Saklıdır. İzinsiz ve Kaynak Gösterilemeden Yayınlanamaz. birajans.biz