17 Temmuz 2019
ara
Özel Haber
 
Öne Çıkanlar
 
Yazarlar
İSKENDER KORKUT
Seki Deniz Seki…
KAZIM ÇETİNKAYA
BİLİNÇ YERİNE CAMİ İNŞA ETMEK
BAYKAN SARIKAYA
KIYAFETLE KIYAMET YAŞATMAK İSTEDİLER
MUSTAFA IŞILDAK
BİR EKMEK PARASINA BİR GÜN SİGORTA

 
Gazeteler
 
Hava Durumu
ADIYAMAN
 
Paylaş  

YAZAR NECATİ ATAR ÖĞRENCİLERLE BULUŞTU

15.4.2019

Yazar Necati Atar, Adıyaman Mimar Sinan Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi idarecileri, öğretmenleri ve öğrencileriyle buluştu.
Adıyaman Mimar Sinan Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi yöneticileri tarafından davet edilen ve öğrenciler ile sohbet eden Yazar Necati Atar, kitap okumanın önemine değindi.
Necati Atar konuşmasında, “İnsan okumadan, yeryüzünde bir tek kendisinin acılar çektiğini, bir tek kendisinin toplum tarafından anlaşılmadığını ve umutsuzluğa kapılanın ya da hayalleri olanın bir tek kendisi olduğunu düşünür. Ama kitapla tanıştıktan sonra dünyanın her yerinde kendisine benzer insanlar olduğunu ve dünyanın her yerinde acının, özlemin, umudun dilinin aynı olduğunu öğrenir. Daha İlkokuldan itibaren okuduklarımdan şunu anladım ki yeryüzünde yalnız olan, yoksul olan, acı çeken, hayal kuran bir tek ben değilim. Dünyanın her karış toprağında benden daha yalnız, daha yoksul, daha çok acı çeken milyonlarca insan var. Bunu anlamak için o ülkelere, o şehirlere, o köylere gitmem gerekmiyordu. O insanların yaşadıklarını anlatan kitaplar okumam yeterliydi. Okudukça Dünyanın her yerinde benimle aynı kaderi paylaşan, hatta benden daha çaresiz olan insanların olduğunu gördüm. Bunu birilerinden dinleyerek ya da film izleyerek değil, okuyarak öğrendim. Hiç tanımadığım, bilmediğim, görmediğim insanlar için acı çektim Onlar mutlu olsunlar diye dua ettim. Onlar üşüdüklerinde daha çok üşüdüm onlar sevindiğinde onlardan daha çok sevindim. Okudukça yalnız olmadığımı hissettim. Kitapların diliyle tanışınca dünyanın bütün dillerinde ortak olan bazı değerler olduğunu anladım. Siz de okuyunca dünyanın bir tek sizden ibaret olmadığını ve sizin için umutlanan ya da üzülen birileri olduğunu görecek ve o hiç tanımadığınız insanlar için dünyanızda bir yer açacaksınız. Göreceksiniz ki, her insan bir kitap her kitap bir dünyadır” dedi.
Öğrencilere asla umutlarını kaybetmemeleri konusunda da tavsiyelerde bulunan Atar, günümüz şartlarında meslek sahibi olmanın birçok fakülte bitirmekten daha önemli olduğunu söyledi.
Yazar Necati Atar, son olarak geçtiğimiz hafta yayınlanan “Düşümde Portakal Bahçeleri” kitabı üzerine öğrencilerle sohbet etti.

Bu haber 708 defa okundu.

Yazan :

Kaynak :

Henüz Bu Habere Yorum Yapılmamış Yorum Yaz
 
Diğer Haberler
AKSARAYLI ÖĞRENCİLER ADIYAMAN DA MİSAFİR EDİLDİ
TIP FAKÜLTESİNDE MEZUNİYET COŞKUSU
YABANCI EĞİTİMCİLER ADIYAMAN DA
153 BİN 352 ÖĞRENCİ KARNE SEVİNCİ YAŞADI
ÖĞRENCİLERİN BİRBİRİNDEN GÜZEL ESERLERİ SERGİLENDİ
ÖĞRENCİLERDEN İLERİ DÖNÜŞÜM SERGİSİ
OKUL ÖNCESİ EĞİTİME DİKKAT ÇEKİLDİ
BİLSEMDEN SOSYAL BİLGİLER MATERYAL VE ÜRÜN SERGİSİ
SÜLEYMAN ŞAH ORTAOKULU NDA BİLİM FUARI AÇILDI
ADIYAMAN DA ROBOTLAR YARIŞTI
 
 
Trafik Kazaları
Yerel
Asayiş
Kültür Ve Sanat
İlçelerimiz
Özel Haber
Günün Haberi
Eğitim
Sağlık
Son Dakika
Politika
Spor
Gundem
Yaşam

 Adıyaman Haber |Gölbaşı Haber |Kahta Haber|Besni Haber|Gerger Haber|Samsat Haber|Adıyaman Resimleri|Yazarlar
SİTEMİZDE YAYINLANAN KÖŞE YAZILARINDAN VE YORUMLARDAN YAZARLAR VE YORUMCULAR SORUMLUDUR SİTEMİZ HİÇ BİR ŞEKİLDE SORUMLULUK KABUL ETMEMEKTEDİR
SİTEMİZ BASIN-YAYIN AHLAK VE İLKELERİNE UYMAYI TAAHÜT EDER
haberinrotasi.com Copyright © 2011 Tüm Hakları Saklıdır. İzinsiz ve Kaynak Gösterilemeden Yayınlanamaz. birajans.biz