25 Agustos 2019
ara
Özel Haber
 
Öne Çıkanlar
 
Yazarlar
İSKENDER KORKUT
Seki Deniz Seki…
KAZIM ÇETİNKAYA
BİD’AT VE HURAFELERLE DOLDURULAN İSLÂM
BAYKAN SARIKAYA
KIYAFETLE KIYAMET YAŞATMAK İSTEDİLER
MUSTAFA IŞILDAK
ELAZIĞ-MALATYA-ADIYAMAN-TORBALI (2)

 
Gazeteler
 
Hava Durumu
ADIYAMAN
 
Paylaş  

İL İSTİHDAM VE MESLEKİ EĞİTİM KURULU TOPLANDI

25.4.2019

Adıyaman İl İstihdam ve Mesleki Eğitim Kurulu 2019 yılı ikinci toplantısı Vali Aykut Pekmez Başkanlığında gerçekleştirildi.
Valilik Toplantı Salonunda gerçekleştirilen toplantıda 2019 yılında yapılacak faaliyetler değerlendirildi.
Vali Aykut Pekmez Başkanlığında gerçekleşen toplantıya, Adıyaman Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Seyit Temir, Çalışma ve İş Kurumu İl Müdür Vekili Yusuf Demir, İl Özel İdare Genel Sekreter Vekili Ramazan Karakuş, İl Milli Eğitim Müdürü Ahmet Alagöz, ATSO Başkanı Mustafa Uslu, Esnaf ve Sanatkârlar Odaları Birliği Başkanı Ziya Duranay, ilgili kurum amirleri ile sivil toplum kuruluşu temsilcileri katıldı.
Toplantıda, Çalışma ve İş Kurumu İl Müdür Vekili Yusuf Demir, bir önceki toplantıda alınan kararları özetleyerek, İşkur İl Müdürlüğünün 2019 yılında yaptığı çalışmaları değerlendirerek, 2019 yılında yapılacak faaliyetlerle ilgili kurulu bilgilendirdi.
Toplantıda konuşan Vali Aykut Pekmez, “İşgücünün istihdam edilebilirliğini artırmaya yönelik işgücü yetiştirme ve mesleki eğitim programları kapsamında 2019 yılı Ocak-Mart dönemi içerisinde 21’i istihdam garantili, 16’sı istihdam garantisiz, 3^ü girişimcilik kursu ve 36’sı özel politika kursu olmak üzere toplam 76 adet kurs açılmıştır. Bu kurslara 356’sı erkek, 1095’i kadın olmak üzere toplam 1.451 kişi katılmıştır. Aynı dönemde 213 adet İşbaşı Eğitim Programı düzenlenmiş, bu programlardan 581’i erkek ve 521’i kadın olmak üzere toplam 1.102 kişi faydalanmıştır ”dedi.
2019 yılı Ocak-Mart döneminde toplam 289 kur ve işbaşı eğitim programının açıldığını vurgulayan Vali Aykut Pekmez, “açılan bu programlara 937’si erkek ve 1.616’sı kadın olmak üzere toplam 2.553 kişi katılmıştır. 2019 yılı Ocak-Mart döneminde yukarıda bahsedilen Aktif İşgücü Programı faaliyetleri kapsamında, 9 Milyon 572 Bin TL ve İşsizlik Sigortası kapsamında yapılan 6 Milyon 363 Bin Türk Lirası ödeme ile birlikte işsiz vatandaşlarımıza toplam 15 Milyon 935 Bin TL ödenmiştir. İl İstihdam ve Mesleki Eğitim Kurulu kararları doğrultusunda 2019 yılında da işgücü ihtiyacının giderilmesine ve istihdamın arttırılmasına yönelik mesleki eğitim faaliyetlerine devam edilecektir” ifadelerini kullandı.

Bu haber 619 defa okundu.

Yazan :

Kaynak :

Henüz Bu Habere Yorum Yapılmamış Yorum Yaz
 
Diğer Haberler
OTOMOBİL FİYATINA GÜVERCİN
CHP DEN KADIN CİNAYETLERİYLE İLGİLİ AÇIKLAMA
İŞTE BİR İNSANLIK DERSİ DAHA...!
BADEM HASAT SEZONU BAŞLADI
OKUMAK GÜZELDİR PROJESİNE DESTEK
MEHMET TIRPAN IN 6. KİTABI ÇIKTI
ADIYAMAN YANIYOR...!
CEZA YERİNE BAYRAM ŞEKERİ
KURBAN BAYRAMI İÇİN POŞET DAĞITIMI
AK PARTİ DE BAYRAMLAŞMA TÖRENİ
 
 
Trafik Kazaları
Yerel
Asayiş
Kültür Ve Sanat
İlçelerimiz
Özel Haber
Günün Haberi
Eğitim
Sağlık
Son Dakika
Politika
Spor
Gundem
Yaşam

 Adıyaman Haber |Gölbaşı Haber |Kahta Haber|Besni Haber|Gerger Haber|Samsat Haber|Adıyaman Resimleri|Yazarlar
SİTEMİZDE YAYINLANAN KÖŞE YAZILARINDAN VE YORUMLARDAN YAZARLAR VE YORUMCULAR SORUMLUDUR SİTEMİZ HİÇ BİR ŞEKİLDE SORUMLULUK KABUL ETMEMEKTEDİR
SİTEMİZ BASIN-YAYIN AHLAK VE İLKELERİNE UYMAYI TAAHÜT EDER
haberinrotasi.com Copyright © 2011 Tüm Hakları Saklıdır. İzinsiz ve Kaynak Gösterilemeden Yayınlanamaz. birajans.biz