9 Aralik 2019
ara
Özel Haber
 
Öne Çıkanlar
 
Yazarlar
İSKENDER KORKUT
Seki Deniz Seki…
KAZIM ÇETİNKAYA
NASILSANIZ ÖYLE İDARE OLUNURSUNUZ.
BAYKAN SARIKAYA
KIYAFETLE KIYAMET YAŞATMAK İSTEDİLER
MUSTAFA IŞILDAK
“DİLİNİZE SAĞLIK AVUKAT BEY!”

 
Gazeteler
 
Hava Durumu
ADIYAMAN
 
Paylaş  

ADIYAMAN DA 15 TEMMUZ COŞKUSU

16.7.2019

15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü etkinlikleri Adıyaman’da coşkulu kalabalık ile gerçekleştirildi.
15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü etkinlikleri sabah şehitliği ziyaret ile başladı. Yeni Pınar Camii’ndeki mevlidi şerif sonrasında Demokrasi Parkı’nda fotoğraf sergisi açıldı.
Etkinlikler 15 Temmuz gecesi Mimar Sinan Parkı önünde başlayan ve Valilik önündeki etkinlikler alanında son bulan kortej ile sürdü. Mehter takımının söylediği marşlar eşliğinde ellerinde Türk Bayrakları yediden yetmişe binlerce kişi katıldı.
Valilik bahçesinde düzenlenen etkinlikte saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın ardından Kur’an-ı Kerim okundu. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın konuşması vatandaşlara dinletildi.
Gecenin açılış konuşmasını yapan Adıyaman Belediye Başkanı Süleyman Kılınç, “Bu gecede muhteşemsin Adıyaman. Her zamanki onurlu duruşunuzla bu memleketin bir evladı olmaktan bir kez daha onur duydum, gurur duydum. Cani terör örgütünün darbe girişiminin 3. Yıl dönümünde şehitlerimize Allah’tan rahmet diliyorum. Gazilerimize buradan hürmetlerimi sunuyor ve onları milletle anıyorum. Teröristlerle mücadele eden Türk Milletini saygı ve sevgiyle selamlıyorum. Bu ülkede hainler bitmez. En son 15 Temmuz’da bunu gördük. 40 Yıl bu ülkenin gençlerini zehirleyen ve din kisvesi altında faaliyet yürüten bir terör örgütü ile mücadele ettik. Bizlere düşen dinimizi en iyi şekilde öğretmektir. Gençlerimiz dinlerini öğrendiklerinde kimse onları kandıramaz. Gençlerimizi dini değerleriyle ilim ve bilim ile yetiştireceğiz. Bizler bir olacağız, diri olacağız. Ayrımız gayrımız olmayacak” dedi.
Adıyaman Valisi Aykut Pekmez ise konuşmasında, “Üç yıl önce olduğu gibi aynı coşku ve aynı heyecanla bu meydanları doldurduğunuz için sizleri sevgi ve saygıyla selamlıyorum. O melun gecede şahadete eren 251 şehidimiz olmak üzere tüm şehitlerimizi rahmetle anıyorum, gazilerimizi minnetle anıyorum. Üç yıl önce bu gecede gözlerimizin inanamadığı veya inanmak istemediği acı gerçeklerle yüzleştik. Vatan topraklarının güvenliğini sağlamak için alınan silahların, vatan topraklarını korumak için maaş alınların millete saldırdığını gördük. Tarih boyunca ülkemiz üzerinde bir çok oyun oynandı, planlar yapıldı. Maalesef bu topraklar çok hain gördü ama 15 Temmuz’da ki kadar kahpe hainliği tarih yazmamıştı.Allah’a şükürler olsun ki tarih boyunca neler yapılabileceğini aziz milletimiz meydanlara çıkarak silahlara karşı göğsünü siper etti. Bütün dünyaya bunu gösterdi. Bazı ülkeler bize insanlık ve demokrasi vermeye çalışıyorlar. Onlar bize ders vermeden önce kendi tarihlerine baksınlar. O ülkeler gittikleri yerlere göz yaşı ve zulüm götürdüklerini görüyoruz. Bu gün dahi demokrasi adına gittikleri ülkelerde milyonlarca insanın ölmesine sebep olduklarını görüyoruz. Bizim tarihimizde kirli bir sayfamız yok. Ecdadımız gittiği her yere refah götürmüş, hoşgörü götürmüştür. Sonuç olarak, ortada alınacak bir ders varsa o ülkeler bizim şanlı tarihimizden ders alsınlar.
15 Temmuz ülkemizde oynana ne ilk oyundu, ne de son olacak. O nedenle her zaman uyanık olmalı, güçlü olmalıyız. Ekonomide, askeri alanda, her alanda güçlü olmalıyız. Ülkemiz üzerinde hala emeli olanlar bilsinler ki Anadolu’nun her karış toprağı şehit kanıyla sulanmıştır. Bu millet var olduğu müddetçe ezanımız susmayacak bayrağımız inmeyecektir. Milletimizden aldığımız güç ile bütün dünyaya sesleniyoruz. Bizi bölmek isteyenler başaramayacaksınız. Bayrağımızı indirmek, ezanlarımızı susturmak isteyenler başaramayacaksınız” diye konuştu.
Konuşmaların ardından Adıyaman Belediyesi Mehteran Takımı mehter marşlarıyla alanı dolduran binlerce kişiyi coşturdu. Daha sonra Grup Ravza İlahi gurubu tarafından ilahiler seslendirilerek dualar edildi.

Bu haber 783 defa okundu.

Yazan :

Kaynak :

Henüz Bu Habere Yorum Yapılmamış Yorum Yaz
 
Diğer Haberler
YARALI KIZI ÜŞÜMEKTEN KORUYAN POLİS, AYIN POLİSİ
KÖYÜNE OLAN VEFA BORCUNU KÜLTÜR MERKEZİYLE ÖDEDİ
HAYVAN SEVER MURTAZA NIN ANISINA MAMA DAĞITILDI
ÜNİVERSİTELİLERDEN ÖĞRENCİLERE DİŞ MACUNU VE FIRÇA
MİNİK ÖĞRENCİLERİN SERGİSİ BÜYÜK BEĞENİ TOPLADI
AK PARTİLİ GENÇLER TÜRK KAHVESİ İKRAM ETTİ
STK LARDAN DOĞU TÜRKİSTAN DA Kİ ZULME TEPKİ
MİNİK 112 LER GÖREV BAŞINA GEÇTİ
UKRAYNA DA DONARAK ÖLEN TÜRK ADIYAMANDA DEFNEDİLDİ
YÜZEN ADACIKLAR BEYAZ GELİNLİĞE BÜRÜNDÜ
 
 
Trafik Kazaları
Yerel
Asayiş
Kültür Ve Sanat
İlçelerimiz
Özel Haber
Günün Haberi
Eğitim
Sağlık
Son Dakika
Politika
Spor
Gundem
Yaşam

 Adıyaman Haber |Gölbaşı Haber |Kahta Haber|Besni Haber|Gerger Haber|Samsat Haber|Adıyaman Resimleri|Yazarlar
SİTEMİZDE YAYINLANAN KÖŞE YAZILARINDAN VE YORUMLARDAN YAZARLAR VE YORUMCULAR SORUMLUDUR SİTEMİZ HİÇ BİR ŞEKİLDE SORUMLULUK KABUL ETMEMEKTEDİR
SİTEMİZ BASIN-YAYIN AHLAK VE İLKELERİNE UYMAYI TAAHÜT EDER
haberinrotasi.com Copyright © 2011 Tüm Hakları Saklıdır. İzinsiz ve Kaynak Gösterilemeden Yayınlanamaz. birajans.biz