17 Ocak 2017
ara
Özel Haber
 
Öne Çıkanlar
 
Yazarlar
İSKENDER KORKUT
Hayırlı Günler…
KAZIM ÇETİNKAYA
OBAMA’DAN DERS ÇIKARMAK
BAYKAN SARIKAYA
İLMİ SİYASET
MUSTAFA IŞILDAK
15 TEMMUZ VE BAŞKAN DİMEZ…

 
Gazeteler
 
Hava Durumu
ADIYAMAN
 
Paylaş  

BÜYÜKASLAN YİNE BİR SKANDALA İMZA ATTI

17.12.2013

Yerel seçimlerin yaklaşmasıyla birlikte 9 yıl içerisinde gösteremediği performansı son birkaç aydır göstermeye çalışan Belediye Başkanı M. Necip Büyükaslan, 2 dönem önce belediyeyi yöneten ekibin Eğriçay projesinin istimlakı konusunda mülk sahiplerine bir kuruş bile ödemediğini söyleyerek, bir skandala imza attı.

2 dönem önce Adıyaman Belediyesi’ni yöneten belediye çalışanları o günün şartlarında Eğriçay projesi için yapılan istimlak çalışmaları sonrasında sadece bir kişi dışında bütün mülk sahiplerine ödeme yapıldığını söylerken, Başkan Büyükaslan’ın gerçekleri sümen altı ettiğini iddia ettiler.

“O dönemde bir karış yer, ne istimlak edilmişti nede mülk sahiplerine para ödenmişti”

Eğriçay projesinin yapılacağı alanda mülk sahiplerine 9 yıl önce ödeme yapılmasına rağmen bu projenin hangi amaçla bugüne kadar bekletildiğine anlam veremeyen belediye çalışanları Başkan Büyükalan’ın şu sözleriyle adeta küçük dillerini yutarak, “Eğriçay projesinin ihalesi yapıldı. Bizden önceki belediye yönetimi Eğriçay projesi için hiçbir şey yapmamış. O insanları alanı park olarak imarda göstermesi bile bir güzelliktir, bir başarıdır. İyi bir şey yapılmışsa onu takdir etmek lazım. O dönemde bir karış yer, ne istimlak edilmişti nede mülk sahiplerine para ödenmişti. Bu yerin hepsinin istimlaklerini de biz yaptık, parasını da biz verdik” bu konuda gerçeklerin kamuoyuyla paylaşılması gerektiğini düşündüler.

“Şuanda bir karış asfaltı olmayan mahallemiz yok”

9 yıldan sonra son birkaç aydır hummalı bir çalışma içerisine girmeye çalışan Başkan Büyükaslan, “Gelişen ve büyüyen bir Adıyaman var. Biz belediyeyi devir aldığımız zaman bir karış asfalt bile yoktu. Bugün ise önceden yapılmamış olan hizmetleri yapıyoruz. Birçok yatırımlara imza atıyoruz. Bundan evvel 15 yıllık bir işçimiz asgari ücretle maaş alırken, bugün 2 bin 600 TL maaş alıyor. 2004 yılında emekli olan bir personelimiz 25 bin TL kıdem tazminatı alırken, bugün ise 90 bini TL’yi aşkın bir rakamla tazminat alıyor. Şuanda bir karış asfaltı olmayan mahallemiz yok. Adıyaman’da rekor seviyede kamulaştırma yaptık. Yani 47 milyon TL kamulaştırma yapmışız. Yılın 12 ayı 365 günü çalıştık. Daha önceleri 6 ay çalışılırdı. O günün şartları öyleymiş. Şuanda bir büyükşehir belediyesi gibi çalışıyoruz. İşçilerin ve personelin motivasyonunu en yüksek düzeyde tutmak için ne gerekiyorsa o desteği de sağlıyoruz.10 yıldan geriye baktığımız zaman Adıyaman’da çok şeyin değiştiğini görüyoruz. Çevre illerimizin şartları ve tarih gelişimiyle ilimizin gelişimi bir değil. Bu duruma bakıldığı zaman bizimde haklı yönlerimizin olduğu görülür. Her şeye rağmen bütün gayretimizle çalışmalarımız devam ediyor. Daha modern bir Adıyaman’ı meydana getirmek, ilimizde yaşayan insanlar için Adıyaman’ı yaşanabilir bir kent içerisinde yaşatmaya gayret ediyoruz. En ücra sokaklara gidildiği zaman doğalgazdan dolayı oluşan yol bozukluluklarının yüzde 90 oranında bitiği görülür. Son 4 yıldır doğalgaz çalışmalarından dolayı çok sıkıntılar çektik. Bu iş bize çok büyük maliyete patladı. Doğalgaz şirketinden 10 alıyorsak, üzerine 100 koyuyoruz” şeklinde konuşurken, ilimizde halen alt yapısı ve kanalizasyon şebekesi olmayan mahalleleri es geçmesi dikkatlerden kaçmadı.Bu haber 3475 defa okundu.

Yazan :

Kaynak :

Henüz Bu Habere Yorum Yapılmamış Yorum Yaz
 
Diğer Haberler
CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN A AHMET AYDIN EŞLİK ETTİ
BABASI ŞEHİT OĞLUNU SON YOLCULUĞUNA UĞURLAYAMADI
ADIYAMAN SİZDEN TEMİZLİK BEKLİYOR..!
KOMUTAN, VALİ VE BAŞKAN EL ELE HALKI SELAMLADI
CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN ADIYAMAN AMI GELİYOR..?
MECLİS SEÇİMİNDE GERGİN ANLAR
AK PARTİ DE A TAKIM BELLİ OLDU
BAKAN FİKRİ IŞIK TAN ADIYAMAN A 3 BÜYÜK MÜJDE
AK PARTİ İL BAŞKANLIĞINDA SICAK GELİŞME
REKTÖRÜN İŞGÜZARLIĞI!
 
 
Trafik Kazaları
Yerel
Asayiş
Kültür Ve Sanat
İlçelerimiz
Özel Haber
Günün Haberi
Eğitim
Sağlık
Son Dakika
Politika
Spor
Gundem
Yaşam

 Adıyaman Haber |Gölbaşı Haber |Kahta Haber|Besni Haber|Gerger Haber|Samsat Haber|Adıyaman Resimleri|Yazarlar
SİTEMİZDE YAYINLANAN KÖŞE YAZILARINDAN VE YORUMLARDAN YAZARLAR VE YORUMCULAR SORUMLUDUR SİTEMİZ HİÇ BİR ŞEKİLDE SORUMLULUK KABUL ETMEMEKTEDİR
SİTEMİZ BASIN-YAYIN AHLAK VE İLKELERİNE UYMAYI TAAHÜT EDER
haberinrotasi.com Copyright © 2011 Tüm Hakları Saklıdır. İzinsiz ve Kaynak Gösterilemeden Yayınlanamaz. birajans.biz