29 Subat 2020
ara

MEMLEKET EHLİYETLİ VE LİYAKATLİ MÜDÜRE EMANET

15.1.2020

Ülkesinin her karış toprağının havasını, suyunu, toprağını ve en önemlisi insanlarını çok seven ve bu sevginin sonucu olarak; rahatı, rehaveti değil, çok para kazanmayı değil, çıkar sağlamayı değil, memleket insanına hizmet etmeyi seviyor.

Vitrinlere oynamayı, alkış toplamayı, pohpohlanmayı, hele medyatik olmayı hiç mi ama hiç sevmiyor. İşine odaklanmış, reklam yapmayı, birilerinin gözüne girmeyi, hak etmediği beğenilmekten asla hoşlanmıyor..

Tam aksine sessiz ve derinden inandığı doğru yolda yürümeyi, riski, çileyi, sıkıntıyı, emniyet ve asayişinden sorumlu olduğu memleket insanının huzur ve selameti için dobra dobra uygulamaları ile fedakârlığı, yorulmayı göze alıyor sayın müdür…

Bütün bu çaba ve gayretlerini tebrik ve takdir etmek yerine, kimbilir belki onu taşlayanlar, haşlayanlar da çıkacak. Ama o 30 yıllık emeğin, ağarttığı saçların verdiği engin meslek deneyimiyle hedefini belirlemiş bir kere..

İnandığı doğru duygu ve düşünceleri uğruna, açık yüreklilikle baş koyduğu değerleri uğruna canını dişine takıp, insana ve insanlığa hizmet odaklı gece-gündüz demeden mesai kavramı tanımadan çalışıyor.

Belki kendisine hasret kalan eşi ve çocukları dert yakınıyorlardır, içten içe sitem ediyorlardır. “Biraz da bize ve kendine zaman ayır” diyorlardır. Ama o, gönül verdiği mesleğinden ve insan odaklı hizmet anlayışından hiç taviz vermemeye ve bütün zorlukları başarmaya kararlı.

Onun hızına, çabasına ve gözünü diktiği hedefine ulaşmada belki mesai arkadaşları yetişmekte zorlanabilirler, ama onları da motive etmede son derece azimli ve gayretli.

Kavak ağacının tepesine tırmanmaya çalışan kurbağa misali can’la, baş’la çalışıp yarışı kazanmaya ve hizmet bayrağını zirveye taşımaya inançlı ve kararlı.

Kavak ağacına tırmanmada birbiriyle yarışan birkaç kurbağa yarı yolda kavak ağacından patır patır yere dökülürken, içlerinden bir tanesi inançla, azimle ve gayretle sağına ve soluna bakmadan, olumsuz koşullara aldırış etmeden tırmanıyor.

Arkadaşları, ya da yarışı yarıda bırakanlar; “Gitme, yorulursun, yolda aç susuz kalırsın, tepeye çıkmadan düşer param parça olursun” diyorlardı, fakat söz dinletemiyorlardı.

Yarışın sonuna doğru tepeye, en zirveye çıkan kurbağanın takılmak istenen çelmeleri, sesleri duymadığını fark ettiler. Ve kurbağa zirveye çıkmış, hedeflediği başarıyı yakalamıştı.

Yeni İl Emniyet müdürümüz memleketin sanal gündemlerle ve insanlarının da sun’i, günü birlik vaadlerle avutulduğunu, aldatıldığını tesbit etmiş olmalı ki, elleri kolları sıvayarak, belirlediği hedefler doğrultusunda azimle ve kararlılıkla bütün menfi ve olumsuz koşulları yerli yerince düzeltmeye başladı bile.

Bu memleket tefeciler cenneti haline gelmiş. Çek-sened mafyası gündüz ortası masum ve mazlum insanlara musallat oluyor, zulmediyor, göz göre göre mağdur ediyor. Ve bu zalim çeteler ellerini kollarını sallayarak bu memlekette cirit atıyorlar. Hukukun boşluğundan yararlanan çeteler cadde ve sokaklarda kol geziyor. Haya ve edep yerlerde sürünüyor, iffetsizlik almış başını gidiyor. Yarınlarından emin olmayan mazlum insanlar karamsarlık ve kötümserlikle can çekişiyor. Trafik sorunu tam bir keşmekeş. Masum ve mazlum insanların sorunlarını duymazlıktan gelen, mağdur vatandaşın halini hatırını bir defa bile sormaya tenezzül etmeyen birileri hâlâ memleketi güllük gülistanlık göstererek, birilerine şirin görünmek için “memleketimiz barış ve huzurun başkenti” teraneleriyle bizi aldatmaya devam ediyorlar.

Sayın Müdürümüz bazen çok yoruluyor, riskleri göze alıyor, yalancıktan ve yapmacıktan “bu memleket barışın ve huzurun başkenti” diyenlere inat, gerçekten bu memleketin insanına hizmet için, bu memleketin sıkıntı ve sorunlarına çare bulmak, hastalığı teşhis etmek ve tedavisini uygulamak için zaman ve mekan mefhumu tanımadan çalışıyor. Memleketimizde hoş bir sâda bırakmak için kendini hizmete adamış.

Yeni il Emniyet Müdürümüz sayın İbrahim Ergüder beyefendiye hoş geldiniz diyor, memleketin insanına yapacağınız her hizmetinizde Allah’tan muvaffakıyetler diliyoruz.

Bu Makale defa okundu.

 Bu Makaleye Yapılan Yorumlar (-1)

Tüm Yorumlar

KAZIM ÇETİNKAYA

 
Paylaş  
İSKENDER KORKUT
Seki Deniz Seki…
KAZIM ÇETİNKAYA
EBUZER İLE DİNDAŞ KARUN İLE YOLDAŞ OLMAK
BAYKAN SARIKAYA
KIYAFETLE KIYAMET YAŞATMAK İSTEDİLER
MUSTAFA IŞILDAK
ANKARA ADIYAMANLILAR VAKFI ETKİNLİĞİNDEN…

 
 
 
 
 
Trafik Kazaları
Yerel
Asayiş
Kültür Ve Sanat
İlçelerimiz
Özel Haber
Günün Haberi
Eğitim
Sağlık
Son Dakika
Politika
Spor
Gundem
Yaşam

 Adıyaman Haber |Gölbaşı Haber |Kahta Haber|Besni Haber|Gerger Haber|Samsat Haber|Adıyaman Resimleri|Yazarlar
SİTEMİZDE YAYINLANAN KÖŞE YAZILARINDAN VE YORUMLARDAN YAZARLAR VE YORUMCULAR SORUMLUDUR SİTEMİZ HİÇ BİR ŞEKİLDE SORUMLULUK KABUL ETMEMEKTEDİR
SİTEMİZ BASIN-YAYIN AHLAK VE İLKELERİNE UYMAYI TAAHÜT EDER
haberinrotasi.com Copyright © 2011 Tüm Hakları Saklıdır. İzinsiz ve Kaynak Gösterilemeden Yayınlanamaz. birajans.biz