Asayiş
Giriş Tarihi : 20-03-2020 00:00   Güncelleme : 20-03-2020 00:00

ADIYAMAN DA CAMİLERDE KORONAVİRÜS ÖNLEMİ

ADIYAMAN DA CAMİLERDE KORONAVİRÜS ÖNLEMİ

Diyanet İşleri Başkanlığı tarafından koronavirüsü tedbirleri kapsamında cemaatle ibadete ve cuma namazlarına ara verilmesinin ardından Adıyaman'da ise camilerin kapıları kilitlenerek cemaate kapatıldı.

Diyanet İşleri Başkanlığı tarafından salgın haline gelen koronavirüsü tedbirleri kapsamında kentte bulunan camilerin kapılarına "salgın riskinin sonra erinceye kadar camilerde vakit namazları ve cuma namazı kılınmayacaktır. Lütfen namazlarınızı evinizde kılın." şeklinde yazı asıldı.

Vatandaşlar ise uyarıları dikkate alarak evlerinde namaz kılmayı tercih ettiklerini söyledi.

Mahalle Esnafı Zeynal Hancı, koronavirüsün bütün dünyayı sardığını belirterek,  "Amansız bir dert yani bunun bir çaresi de yok tabi ama tedbirde alınması gerekir. İnsanların tedbir alması güzel bir şey bu cuma namazını bireysel olarak kendi imkanlarımızla ya dükkanlarımızda, iş yerlerimizde veya kapalı alanlarda insanların yoğun olmadığı yerde evde kılacağız inşallah. Tabi camimiz sürekli açıktı koronavirüs dolayısıyla halkın sağlığı açısından tedbir alındı. Bireysel ibadetlerimizi yapacağız artık." İfadelerini kullandı

Burak Uyan ise, “İbadetimizi nasıl yapacağımızı bilmiyoruz. Karın altında mı, yağmurun altında mı, iş yerinde mi kılacağız bilmiyoruz. Her cuma gidiyorduk ama bu cuma ya evde kılacağız ya da hiç kılmayacağız. Burada yerimiz de olmadığı için kılamayacağız."dedi.