Asayiş
Giriş Tarihi : 12-04-2020 00:00   Güncelleme : 12-04-2020 00:00

ADIYAMAN DA KORONAVİRÜS ÖNLEMLERİ DEVAM EDİYOR

ADIYAMAN DA KORONAVİRÜS ÖNLEMLERİ DEVAM EDİYOR

Koronavirüs salgını önlemleri nedeniyle 31 şehre giriş çıkışların yasaklanmasının ardından doğal karantina bölgesi olan Adıyaman'da denetimler sürüyor.

Adıyaman'da, koronavirüs salgını nedeniyle uygulama noktalarında vatandaşların ateşi ölçülürken kentte ise polis ise vatandaşları sokağa çıkmamaları yönünde uyarıyor.

Tüm dünyayı etkisi altına alan koronavirüs salgını nedeniyle İl Sağlık Müdürlüğü sağlık personelleri ve İl Emniyet Müdürlüğü ekipleri tarafından kentin giriş çıkış noktalarında oluşturduğu uygulama noktalarında ekipler sürücüleri dışarı çıkmama noktasında uyarırken sağlık görevlileri ise sürücü ve yolcuların ateş ölçümünü yapıyor. Seyahat izni olmayanlar ise polis tarafından geri çevrilerek dışarı çıkmamaları ve kurallara uyulması noktasında uyarı yapılıyor. 

-POLİS ANONS EDEREK UYARIYOR

Koronavirüs salgınının önleme amacıyla İçişleri Bakanlığı tarafından çıkartılan genelgeyle kent merkezinde Gölbaşı Caddesi ve Sümer Meydanı araç ve yaya trafiğine kapatılırken polis ekipleri tarafından ise anons edilerek vatandaşların dışarı çıkmamaları yönünde ve maske takmayanlar sık sık uyarıda bulunuyor.

-SOSYAL MESAFE KURALINA UYULUYOR

Kent merkezinde ATM önlerinde Adıyaman Belediyesi ve polis ekipleri tarafından alınan önlemlerin ardından vatandaşlar sosyal mesafe kuralına uyuyor. Uymayanları ise polis ve zabıta ekipleri tarafından uyarılıyor. Belediye ekipleri tarafından kent hoparlöründen anons ederek sosyal mesafeye uymaları ve mecbur kalmadıkça dışarı çıkılmaması yönünde uyarı yapılıyor.