YANGIN
Giriş Tarihi : 24-07-2023 10:07

ADIYAMAN’DA ÇIKAN ANIZ YANGINI YÜREKLERİ AĞZA GETİRDİ

Adıyaman’da, ekiplerin söndürmek için seferber olduğu anız yangını, Adıyaman Ticaret Borsası binası ve bağ evlerine sıçramadan söndürüldü.

ADIYAMAN’DA ÇIKAN ANIZ YANGINI YÜREKLERİ AĞZA GETİRDİ

Edinilen bilgilere göre, Altınşehir Mahallesi Adıyaman Ticaret Borsası yakınlarında anız yangını meydana geldi. Çıkan anız yangını rüzgarın da etkisiyle kısa sürede büyüyerek çevreye yayıldı. Durumu fark eden vatandaşlar 112 Acil Çağrı Merkezini arayarak ihbarda bulundu. Olay yerine itfaiye ekipleri sevk edildi. Rüzgardan dolayı hızla büyüyen anız yangınına olay yerine gelen itfaiye ekipleri yetersiz kalınca bu defa destek ekipler sevk edildi.

Vidanjörler, AFAD ekipleri, Orman İşletme Müdürlüğüne bağlı itfaiye ekipleri, Emniyet Müdürlüğüne bağlı TOMA, jandarma ekipleri ve polis ekipleri yangına müdahale için olay yerine gönderildi.

Yaklaşık 250 dönümlük alana dağılan yangını söndürmek için ekipler yoğun çaba sarf etti.

Alevlerin Adıyaman İl Ticaret Borsası Başkanlığı binası ile civarda bulunan birçok bağ evine sıçramaması için ekipler bir yandan önlemler alırken bir yandan da alevlere müdahale etti. Yaklaşık 3 saat süren söndürme çalışmalarının bulunduğu alana Adıyaman Vali Yardımcısı Muhammed Tugay, Belediye Başkanı Süleyman Kılınç ve İl Jandarma Komutanı Albay Ferdi Erbakıcı gelerek çalışmaları inceleyip durum hakkında bilgiler aldı.

AdminAdmin