Özel Haber
Giriş Tarihi : 23-02-2021 16:52   Güncelleme : 23-02-2021 16:52

ADIYAMAN’DA KORONAVİRÜS ALARMI..!

Sağlık Bakanlığı'nın günlük koronavirüs tablosuna ek olarak açıklamaya başladığı haftalık verilerde güncel sayılar belli oldu. 15-21 Şubat tarihlerinde her 100 bin kişide görülen vakalar illere göre paylaşıldı.

ADIYAMAN’DA KORONAVİRÜS ALARMI..!

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, Twitter hesabından da paylaştığı verilere ilişkin "Haftalık 100 bin nüfusa karşılık gelen vaka sayısında bazı illerimizde belirgin artış var. Normalleşmeyi konuştuğumuz şu günlerde daha hızlı normal hayata dönebilmek için her birimiz tedbirlere daha çok uymalıyız." ifadelerini kullandı.

 

Tabloda her 100 bin kişide görülen vaka sayısı haftalık olarak yer alıyor. Peki bu sayılar ne anlama geliyor?

 

Adıyaman’da günlük ve haftalık vaka sayısı ne kadar? Haberinrotasi.com, Sağlık Bakanlığı'nın açıkladığı tablodan yola çıkarak Adıyaman’da Adrese Dayalı Nüfus Kayıt Sistemi'ndeki son nüfus verilerini dikkate alıp Adıyaman’ın haftalık vaka sayısını ve günlük ortalama vaka sayısını hesapladı. İşte Covid-19 salgınında Adıyaman’da son durum.

 

Açıklanan ilk tabloya göre Adıyaman’da, her 100 bindeki haftalık vaka sayısına göre sıralandığında liste de 9. Sırada yer almıştı.

 

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca’nın açıkladığı ikinci tabloya göre ise Adıyaman her 100 bindeki haftalık vaka sayısına göre sıralandığında liste de 8. Sırada yer aldı.

 

15-21 Şubat haftasındaki veriler dikkate alındığında 632.459 nüfuslu Adıyaman’da günlük ortalama vaka sayısı 109 olur iken haftalık vaka sayısı ise 763 oldu.