Son Dakika
Giriş Tarihi : 21-08-2020 12:32   Güncelleme : 21-08-2020 12:32

ADIYAMAN’I ŞAHA KALDIRACAK MÜJDELİ HABER

Yatırım ve teşvik uygulamalarında bölgeler değişti. Yatırım konusunda Adıyaman için çok önemli bir karar alınarak yatırım teşviklerinde il ve ilçelere 6. Bölgeye alındı

ADIYAMAN’I ŞAHA KALDIRACAK MÜJDELİ HABER

Yatırım ve teşvik uygulamalarında bölgeler değişti. Yatırım konusunda Adıyaman için çok önemli bir karar alınarak yatırım teşviklerinde il ve ilçelere 6. Bölgeye alındı.

Daha önce 5. Bölgede bulunan Adıyaman, yatırım teşviki almada ciddi sorunlar yaşıyordu. Yatırımcı gelmiyordu ve işsizlik hat safhada idi.

2012 yılından beri yürürlükte olan yatırım teşviklerinde Adıyaman’ı 6. Bölgeye alabilmek için çok mücadele verilmişti.

 

21 Ağustos 2020 tarihli ve 31220 sayılı Resmi Gazetede yayımlanan” Yatırımlarda Devlet Yardımları Hakkında Kararda Değişiklik Yapılmasına Dair Karar” ile Adıyaman bundan böyle belki daha fazla yatırım çekecektir.

Konu ile açıklamalar da bulunun Ak Parti Merkez Disiplin Kurulu ve Adıyaman Milletvekili Ahmet Aydın; Resmi Gazetenini bugün yayımlanan 2846 sayılı Cumhurbaşkanlığı Kararı ile Adiyaman  ilimiz,
OSB içi OSB dışı  ayrımı yapılmaksızın  tüm ilçeleri ile 6. Bölge teşviklerinin tamamından faydalanacaktır. Sanayimiz için çok önemli olan bu karar için Başkanımız Recep Tayyip Erdoğan'a sonsuz teşekkürler."

 

Bu yeni karar/düzenleme ne getiriyor?

 

Bölgesel teşviklerden yararlanma imkânı ile birlikte sektörsel yatırımlar için de özel teşvikler getirilmektedir.

 

Özetle; yatırımın büyüklüğü ve çeşidine göre yatırım teşvik belgesi alan işverenlere önemli ölçüde vergi istisnası, SGK işveren prim desteği, faiz desteği gibi çok sayıda indirim söz konusu olabilmektedir.