ÖZEL HABER
Giriş Tarihi : 17-01-2024 13:16   Güncelleme : 17-01-2024 16:48

AK PARTİ BELEDİYE BAŞKAN ADAYI ZİYA POLAT

Ak Parti Adıyaman Belediye Başkan Adayı belli oldu

AK PARTİ BELEDİYE BAŞKAN ADAYI ZİYA POLAT

31 Mart’ta yapılacak yerel seçimlerde Ak Parti Adıyaman Belediye Başkan Adayı Ziya Polat oldu.
Ak Parti genel merkezi tarafından kendisine tebliğ edilen Ziya Polat Ak Parti Adıyaman Belediye Başkan Adayı oldu.

ZİYA POLAT KİMDİR?

20.05.1976 tarihinde Adıyaman ili Akdere köyünde doğdu. İlköğrenim ve Liseyi Adıyaman’da bitirdikten sonra 1996 yılında İstanbul Üniversitesi Orman Fakültesi Orman Mühendisliği bölümünden mezun oldu.
Kamu görevine sınıf öğretmeni olarak başladı. Tarım ve Orman Bakanlığı bünyesinde Orman İşletme Şefliği, Ağaçlandırma Şefliği, ORKÖY Şefliği ile Şube Müdürlüğü görevlerinde bulundu. Ardından Şanlıurfa Orman Bölge Müdürlüğünde Bölge Müdür Yardımcısı olarak görev aldı. Haziran 2013’te Elâzığ’a Orman Bölge Müdürü olarak atandı ve OGM Ağaçlandırma Daire Başkanı kadrosuyla Eylül 2019 tarihine kadar Elâzığ Bölge Müdürü olarak görevine devam etti.  Eylül 2019 tarihinde Sakarya Orman Bölge Müdürü olarak atandı ve Mart 2023 tarihine kadar bu görevine devam etti.
Taşıdığı reflekslerle, gençliğinden beri toplumsal sorunlara asla bigâne kalmayıp meslek hayatında da çalıştığı her ortamda da bulunduğu şehrin sosyokültürel dinamiklerine kulak verip yararlı bulduğu sivil toplum faaliyetlerine fiilen katılmayı tercih ederek çok sayıda Sivil Toplum Kuruluşunda görev alan Ziya Polat; 2011, 2015 ve 2018 Yıllarındaki Milletvekilliği Genel Seçimlerinde AK Partiden Adıyaman Milletvekili aday adayı ve 14 Mayıs 2023 tarihindeki Milletvekilliği Genel Seçiminde ise AK Partiden Adıyaman Milletvekili adayı oldu.
Son olarak Orman Genel Müdürlüğü Teftiş Kurulu Başkanlığında Başmüfettiş olarak görev yapmakta iken Ak Parti Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın tensipleriyle 31 Mart 2024 tarihinde yapılacak olan yerel seçimlerde Ak Parti Adıyaman Belediye Başkanı adayı gösterilen Ziya Polat evli ve 3 çocuk babasıdır.

AdminAdmin