YEREL
Giriş Tarihi : 09-02-2024 13:17

BAKAN ÖZHASEKİ'DEN ADIYAMAN'DA İLK YERİNDE DÖNÜŞÜM YAPAN KÜRKOĞLU AİLESİNE ZİYARET.

Bakan Özhaseki, Adıyaman’da evini yerinde yeniden yapan Kürkoğlu ailesini ziyaret etti

BAKAN ÖZHASEKİ'DEN ADIYAMAN'DA İLK YERİNDE DÖNÜŞÜM YAPAN KÜRKOĞLU AİLESİNE ZİYARET.

Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Mehmet Özhaseki, Adıyaman'da deprem bölgesinin hızla ayağa kaldırılması için hayata geçirilen “Yerinde Dönüşüm” projesine başvurarak, aldığı hibe ve kredi desteğiyle evini yerinde dönüştüren Kürkoğlu ailesini ziyaret etti.
Bakan Özhaseki, depremin en çok yıkıma uğrattığı şehirlerden olan Adıyaman’da düzenlenen deprem konutları kura ve anahtar teslim töreninin ardından şantiye alanlarını ziyaret etti. Alitaşı Mahallesi’nde inşaat alanında incelemelerde bulunan Bakan Özhaseki, deprem bölgesinin ihya ve inşası için hayata geçirilen ‘Yerinde Dönüşüm’ projesine başvuran Abdurrahman Kürkoğlu’nun aldığı hibe ve kredi desteği ile mahallesinden ayrılmadan yerinde yaptığı evini ziyaret etti.

“Allah ağız tadıyla oturmayı nasip etsin”
Kürkoğlu ailesinin 6 Şubat depremlerinde ağır hasar gören 4 katlı aile apartmanlarını yıkarak yerine yeniden yaptıkları evlerini gezen Bakan Özhaseki, çalışmalar hakkında bilgi aldı. ‘Yerinde Dönüşüm’ projesiyle yapılan evin kısa sürede tamamlanma aşamasına geldiğini ifade eden Bakan Özhaseki, “Son derece memnun olduk. Güle güle otursunlar, Allah ağız tadıyla oturmayı nasip etsin. Cenab-ı Hakk bir daha böyle afet göstermesin” dedi.
 

AdminAdmin