Son Dakika
Giriş Tarihi : 28-07-2020 15:20   Güncelleme : 28-07-2020 15:27

BAŞHEKİM DOĞAN’DAN KORKUTAN AÇIKLAMA

“POZİTİF VAKA SAYISI ÇOK CİDDİ ARTIŞ GÖSTERİYOR!”

BAŞHEKİM DOĞAN’DAN KORKUTAN AÇIKLAMA

Adıyaman Eğitim ve Araştırma Hastanesi Başhekimi Doç.Dr. Fatih Doğan son günlerde artan Korona virüs vakalarına karşı, vatandaşların kurallara riayet etmesi konusunda uyarılarda bulundu.
Başhekim Doğan, son günlerde artan vaka sayılarına karşı maske kullanımı, temizlik ve sosyal mesafe kurallarına uymaları konusunda vatandaşlara uyarılarda bulundu.
Adıyaman Eğitim ve Araştırma Hastanesi Başhekimi Doç.Dr. Fatih Doğan yaptığı açıklamada, “Tüm Dünya’yı etkisi altına alan Covid-19 (Korona virüs) pandemisi ilimizde de 23 Mart tarihinden bu yana etkisini göstermektedir. Alınan tüm tedbirler, kısıtlamalara rağmen pandemi etkisini ilimizde de göstermektedir. İlimizde pandemi hastanesi olarak kullanılan Adıyaman Eğitim ve Araştırma Hastanesi tüm gücü ve personeli ile hem ilimizin acil hastalarına hem de Covid-19 enfeksiyon olan hastalara hizmet vermektedir. Ülkemizin her yerinde olduğu gibi Adıyaman’da da sağlık camiası canla başla fedakârca çalışmaktadır.
Son birkaç haftada bölgede ve Adıyaman’da Korona virüs vaka sayısının giderek arttığını belirten Başhekim Doğan,  Yeni tespit edilen vakaların önemli bir kısmı yaşı ileri hastalar olup buna bağlı olarak yoğun bakım hasta sayılarında da artış olmuştur. Ancak bu hastalığın özellikle yaşlılar ve kronik rahatsızlığı bulunanlar için büyük bir risk olarak karşımızda durmakta olduğu gerçeği gözden kaçırılmamalıdır.
Başhekim Doğan, sadece maske takarak ve hijyen kurallarına dikkat ederek yenebileceğimiz bu hastalığı önemsememiz gerekmektedir. İl pandemi kurulu tarafından ilan edilen kurallara uymadığımız için hasta sayısı artmaktadır. Adıyaman’ımızın geleceği için, büyüklerimiz ve ailemiz için lütfen maske takalım. Hastanemizde yerimiz azalıyor, hastalarımız artıyor lütfen kurallara uyalım. Salgın riski ortadan kalkana kadar geleneksel alışkanlıklarımıza bir müddet ara vermek, Bayram ziyaretlerimizi teknolojik imkânlardan yararlanarak yapmak bizim için en sağlıklı yöntem olacaktır.
Son olarak korona virüs ile mücadelede 3 kuralın unutulmaması gerektiğini vurgulayan Başhekim Doğan, Maskesiz dışarı çıkmayın, mutlaka bir metre sosyal mesafenizi koruyun. Ellerinizi mutlaka antiseptik solüsyon ya da kolonya ile temizleyin. dedi.