Kategorilenmemiş
Giriş Tarihi : 12-03-2019 00:00   Güncelleme : 12-03-2019 00:00

BAŞKAN DAĞTEKİN DEN EZAN VE BEKA AÇIKLAMASI

BAŞKAN DAĞTEKİN DEN EZAN VE BEKA AÇIKLAMASI

AK Parti İl Başkanı Mehmet Dağtekin den, son günlerde gündemde sıkça tartışılan 'beka meselesi' ve İstanbul Taksim'de ezana yapılan büyük saygısızlıkla ilgili dikkat çeken açıklamalar geldi.

Yapılan saygısızlığa İstiklal Şairi Mehmet Akif Ersoy'un dizeleriyle cevap veren Başkan Dağtekin " Şu ezanlar ki şahadetleri dinin temeli, yurdumun üstünde benim ebedi inlemeli, diyen İstiklal Şairimiz Mehmet Akif Ersoy'un bu dizelerinden de anlaşılacağı gibi, bu vatan toprağı İslam ümmetinin olduğuna şahitlik etmektedir. Yani şairimiz 'şahidim ki bu vatan toprağı İslam ümmetinindir' diyor. Bu tür girişimlerle kimse farklı hesaplar içerisine girmemeli, çanlar çalmaya yeltenmemelidir. Çanların çalınmasındaki özgürlük yine ezanın özgürlüğü iledir. Ezanımız aslında diğer inanç değerlerine de saygının bir ifadesidir. Çünkü bizim inancımızda, bizim değerlerimizde 'lekum dinikum veliyedin' ayetiyle mealen 'Sizin dininiz size, benim dinim bana' düşüncesi vardır. Bizim manevi iklimimizde emperyalist düşünce akımına asla yer yoktur. Herkes kendi dini değerlerini özgürce yaşabilir, benim değerlerime saldırmadıkça, benim inancımı ortadan kaldırmadıkça beni yok kabul etmedikçe .Benim ezanıma ıslık çalarak tahammül etmeyen bir insanın hala geçmiş dönem hezeyanları vardır. Hala CHP'nin o ilk döneminden gelen ve ezanımızı maalesef 'tanrı uludur' a dönüştüren gericilikleri vardır. Bu geri mantığı biz Türkiye'den sildik, bitirdik. Bir daha da yeşermesine asla müsaade etmeyeceğiz. Herkes kendi değerlerinde özgür olacaktır. Ezan da bize şahadet olarak bu toprakların üzerinde ebediyen inleyecektir" diye konuştu.

Sözlerinin devamında beka meselesine de değinen Dağtekin" Türkiye’nin son on yıl içinde arka arkaya maruz kaldığı saldırılara milletimiz yakından şahitlik etti. 7 Şubat'ta MİT müsteşarımızın ifadeye çağrılması, Gezi olayları, 17-25 Aralık FETÖ yargı darbe teşebbüsü, 2014 mahalli seçimlerine gidilirken yaşanan gerilimler, 6-8 Ekim Kobani olayları, 7 Haziran 2015 seçimlerine gidilirken yaşananlar, 15 Temmuz darbe teşebbüsü ve sonrasında dolar kuru üzerinden yapılan ekonomik baskılar gösteriyor ki bu saldırılar sadece ülke sınırları içerisinde başlayıp bitmiyor. Dış bağlantıları ve destekçilerinin de ifşa edildiği bu saldırıları organize edenler, ülkeyi sürekli bir tartışma zeminine çekmek istiyorlar. Bunu yaparken kutuplaştırma ve gerilim ortamı oluşturmak için büyük çabalar sarf ediliyor. Hatırlayalım; 17-25 Aralık yargı darbe girişimi yerel seçimlerin gölgesinde yapılmıştı. O seçimler de mahalli idareler seçimleriydi. Dolayısıyla vatandaşımız bu coğrafyada hiç bir şeyin 'mahalli' kalmadığını iyi tahlil etmesi gerekiyor. Allah'a hamd olsun milletimiz tüm bu oyunların farkında. Biz siyasetçilere her zaman ayna olan milletimiz 31 Mart seçimlerinde bu oyunları yine bozacaktır. Devlet ve milletimizin bekasını teminat altına almak hepimizin sorumluluğundadır. 2023'ün güçlü Türkiye'sini şekillendirecek ve tarihin akışını liderimiz Recep Tayyip Erdoğan ile yeniden değiştireceğiz" dedi.

"CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN ADIYAMAN'A GELİYOR"

Yerel seçim kampanyası ile ilgili de konuşan Başkan Dağtekin saha çalışmalarında başkan adayı Kılınç'a büyük teveccüh olduğunu söyleyerek ,AK Parti lideri Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın da seçime doğru Adıyaman'a geleceğini duyurdu. Dağtekin " Başkan adayımız Süleyman beyi tebrik ediyorum . AK Parti aklığı ile, safiyeti ile kendisini korumuş kıymetli bir kardeşimizdir. Gönül belediyeciliğini çok başarılı bir şekilde yürüteceğinden kimsenin kuşkusu olmasın. Biz de il teşkilatı ,merkez ilçe, kadın kolları, gençlik kolları, encümen adayları, il genel meclisi encümen adaylarımız, hep birlikte bir nevi çetele raporlarını tutarak, kim nerede çalışıyor şeklinde Seçim Koordinasyon Merkezi'mizin planlaması ile çalışmalarımızı yürütüyoruz. Bu noktada çok olumlu raporlar önümüze geliyor. Bugüne kadarki bizim edindiğimiz izlenim, hamdolsun Süleyman beye çok ciddi bir teveccüh var. Kesinlikle negatif yönde bir seyir yok. Aksine sürekli artış var. Her akşam SKM'de yaptığımız toplantılarda da bu tabloyu bariz bir şekilde görüyoruz. İnşallah 31 Mart'a doğru yani seçimden bir kaç gün öncesinde Sayın cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan Adıyaman'ımıza teşrif edeceklerdir. Dolayısıyla bizler o güne kadar saha çalışmalarımızı tamamen bitirerek güçlü bir şekilde 31 Mart seçimlerine hazır olacağız." şeklinde konuştu