Özel Haber
Giriş Tarihi : 11-02-2022 13:49   Güncelleme : 11-02-2022 13:52

BU ZAMLARA KİM DUR DİYECEK!

Yılbaşı itibariyle gelen zamlar faturalara yansımaya başladı. Vatandaşlar kabarık gelen faturaları sosyal medya hesaplarından paylaşarak tepki gösterdiler.

BU ZAMLARA KİM DUR DİYECEK!

Yılbaşı itibariyle gelen zamlar faturalara yansımaya başladı. Vatandaşlar kabarık gelen faturaları sosyal medya hesaplarından paylaşarak tepki gösterdiler. Giderlerinin tavan yaptığını belirten vatandaşlar, artık bu soyguna bir dur denmesini istedi.

ARTIK YETER

Zamların faturalara yansımasıyla tepkiler çığ oldu. Konuyla alakalı olarak konuşan vatandaşlar, ‘Evlerimize gelen faturalar çok kabarık evlerin yanı sıra birde iş yerlerimize gelen faturalar bizleri şok etti. Yeter artık, devlet büyüklerimizin bu duruma el atıp bizleri ayaküstü soymaya çalışan şirketlere bir dur demesi gerekiyor. Kabarık gelen faturalar bize alış verişleri unutturdu. Küçük işyerlerimize dahi gelen faturalar dudak uçuklatıyor. Kazancımız zaten belli ve ekonomik olarak çok büyük sıkıntılar yaşıyoruz. Kazancımızın yarısından fazlasını fatura giderlerine harcıyoruz.’ Dediler.

YAZIK DEĞİL Mİ?

Bütün dert ve sıkıntı bizlerin omuzuna yüklenmiş durumda diyerek sözlerine devam eden vatandaşlar, ‘Gıda ürünleri bir taraftan, yakıt giderleri bir taraftan ve buda yetmezmiş gibi yılbaşından sonra elektrik ve doğalgaza gelen rekor zamların faturalara yansımasıyla birlikte çöktük kaldık. Bizlere de yazık günah değil mi? bütün dert ve sıkıntı vatandaşın omuzlarına yüklendi. Salgın yetmezmiş gibi birde ekonomik olarak çok sıkıntılı bir süreçten geçiyoruz. Bunun üzerine Adıyaman’da ağır kış şartları nedeniyle giderlerimiz 4-5 kat daha artıyor. Bir taraftan devletimiz destek verirken, diğer taraftan gelen zamlar bizleri yerle bir etti.’ Dediler.

DERDİMİZİ ANLATAMIYORUZ

Derdimizi artık anlatacak kimseler bulamıyoruz ve bizde sosyal medyadan tepki gösteriyoruz diye konuşan vatandaşlar, ‘artık kime derdimizi anlatacağız bilemiyoruz. Vatandaşların derdini anlayacak kimse yok. Uzun sözün kısası iyiden iyiye sahipsiz kaldık. Vatandaşı yalnızlığa terk ettiler.’ İfadelerini kullandılar.