SON DAKİKA
Giriş Tarihi : 16-05-2023 15:35

BUNUN ADI NAMUSSUZLUKTUR..!

Depremzedelerden seçim hakaretlerine sert tepki

BUNUN ADI NAMUSSUZLUKTUR..!

14 Mayıs seçimlerinde Adıyaman’da, AK Partinin yüksek oy almasının ardından sosyal medya üzerinden Adıyamanlı ve afet bölgesinde yaşayan insanlara yapılan hakaretlere depremzedelerden sert tepki geldi.

6 Şubat tarihinde meydana gelen deprem sonrası Türkiye’nin ve dünyanın bir çok yerinden Adıyaman’a ve afet bölgesi olan bölgelere yardımlar gönderilmişti. Depremden yaklaşık 4 ay sonra gidilen Cumhurbaşkanlığı ve 28. Dönem Milletvekilliği seçimlerinde Adıyaman’da AK Partinin yüksek oy almasından sonra sosyal medya üzerinden Adıyaman’da ve afet bölgesinde yaşayan depremzedelere hakaret içerikli görsel ve yazılı paylaşımların yapılması depremzedeleri üzdü.

Sosyal medyada depremzede seçmenlere yönelik küfür ve ağır hakaret içeren sözler söyleyen bir şüpheli hakkında resen soruşturma başlatıldı. Şüpheli hakkında yakalama kararı çıkarıldı.

İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı, Cumhurbaşkanlığı ve 28.Dönem Milletvekili Genel Seçimleri'ne ilişkin 15 Mayıs'ta deprem bölgesinde seçime katılan ve oy veren depremzede seçmenlere yönelik Tiktok'ta "@alibabaxxl" rumuzlu hesap üzerinden ağır hakaret, küfür, saldırı, tahrik ve provokasyon içeren bir video tespit edilmesi üzerine harekete geçti.

Şüpheliye yönelik "Halkı kin ve düşmanlığa tahrik veya aşağılama" suçundan resen soruşturma başlatıldı.

 

GÖZALTI VE YAKALAMA TALİMATI VERİLDİ

Soruşturma çerçevesinde, şüphelinin gözaltına alınması yönünde talimat verildi. Ayrıca şüphelinin yurtdışında bulunma ihtimaline karşı hakkında yakalama kararı da çıkarıldı.

 

AdminAdmin