Özel Haber
Giriş Tarihi : 21-11-2016 00:00   Güncelleme : 21-11-2016 00:00

CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN A AHMET AYDIN EŞLİK ETTİ

CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN A AHMET AYDIN EŞLİK ETTİ

NATO Parlamenter Asamblesi Toplantısına katılarak kapanış konuşması yapan Cumhurbaşkanı Erdoğan'a Türkiye Büyük Millet Meclisi Başkan Vekili Ahmet Aydın eşilk etti. Salonda Cumhurbaşkanı ile protokol sıralamasında yer alan Ahmet Aydın zaman zaman Erdoğan ile konuşmalar gerçekleştirdi.

NATO Parlamenter Asamblesi Toplantısında konuşan Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Türkiye, terör örgütleriyle, Avrupa başta olmak üzere, dünyanın geri kalan bölümü arasında adeta bir set gibidir. Eğer biz bu mücadelede başarısız olursak, yani bu set yıkılırsa, teröristler tıpkı bir sel gibi tüm dünyayı ateşe ve kana bulayacaktır” dedi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, NATO Parlamenter Asamblesi’nin, (NATO PA) 62. Yıllık Genel Kurul Toplantısına katıldı. Türkiye’nin ev sahipliğini yaptığı toplantıda misafirlere ev sahipliği Ahmet Aydın yaptı. İstanbul Hilton Bomonti Otel’de gerçekleşen toplantıda NATO üyesi ülkelerden parlamenterler, Avrupa Parlamentosu’ndan temsilciler, birlik dışındaki ülkelerden gözlemciler hazır bulundu. Cumhurbaşkanı Erdoğan, toplantının kapanış oturumunda katılımcılara hitaben bir konuşma yaptı.