Özel Haber
Giriş Tarihi : 25-11-2014 00:00   Güncelleme : 25-11-2014 00:00

CUMHURBAŞKANI RESEPSİYONUNDA ADIYAMANLI 3 ÖĞRETMEN

CUMHURBAŞKANI RESEPSİYONUNDA ADIYAMANLI 3 ÖĞRETMEN

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, 24 Kasım Öğretmenler Günü nedeniyle bölgelerinde başarılı, 81 ilden gelen 204 öğretmen ile Cumhurbaşkanlığı Sarayı’ndaki resepsiyonda bir araya geldi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın verdiği resepsiyona Adıyaman’dan 3 öğretmen katıldı. Köşk’te Adıyaman’ı Bilal Zemin, M.Uğur Ayhan ve Ramazan Eken temsil etti.

Resepsiyonda yaptığı konuşmasına Cumhurbaşkanı Erdoğan, 24 Kasım Öğretmenler Günü vesilesiyle şahsı ve tüm millet adına öğretmenlere şükranlarını sunarak ve minnet duygularını aktararak başladı. Cumhurbaşkanı Erdoğan, Millî Eğitim Bakanlığının organizasyonuyla görevi başında şehit olan öğretmenler için 1001 hatm-i şerif indirildiğini ve dualarının da yapıldığını belirterek şehit olan, afet ve kazalarda yaşamını yitiren öğretmenleri rahmetle yâd ettiğini dile getirdi.

 

Görevlerini başarıyla yerine getirmiş, azim ve aşkla nesiller yetiştirmiş, şimdi emekliliğini yaşayan öğretmenlere de sağlıklı ve uzun ömürler dileyen Cumhurbaşkanı Erdoğan, misafirlerine özel ilgi gösterdi.