YEREL
Giriş Tarihi : 08-02-2024 11:01

DEPREMİN GERÇEK KAHRAMNLARINA VEFA...

Deprem sonrası çalışmalarda görev alan gönüllü sağlıkçıların isimlerinin yazıldığı duvar ‘anı’ olarak kalacak

DEPREMİN GERÇEK KAHRAMNLARINA VEFA...

Adıyaman Eğitim ve Araştırma Hastanesinin duvarları tamamen boyandı ancak depremde görev alan gönüllü sağlıkçıların isimlerinin bulunduğu duvar öylece bırakıldı.
Binlerce binanın yıkıldığı, 8 bin 561 kişinin hayatını kaybettiği ve 16 bin 771 kişinin yaralandığı 6 Şubat depremlerinde Adıyaman’da görev yapan gönüllü sağlıkçılardan bazılarının ismi duvarda yaşayacak. Kentin merkezinde ki tek hastane olan Adıyaman Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde görev yapan ve burada konaklayan gönüllü sağlıkçılar, Adıyaman’dan ayrılmadan, hastanenin radyoloji bölümündeki biyopsi odasının bir duvarına, “Buradaydık”, “Başın sağ olsun Türkiye’m” gibi sloganların yanı sıra isimlerini ve telefon numaralarını yazdı.
Depremden sonra hastanenin bakım ve boyama işlemi yapıldı. Duvarların hepsi boyandı ancak gönüllü sağlıkçıların isimlerinin bulunduğu duvar, 6 Şubat depremlerinden bir anı olarak bırakıldı.
AK Parti Adıyaman Milletvekilleri Mustafa Alkayış ve İshak Şan hastaneye gerçekleştirdikleri ziyarette, duvarda yazılan Ersin isimli radyoloji teknikerini arayarak deprem sonrası gösterdikleri çalışma azminden dolayı teşekkür etti.

AdminAdmin