GÜNCEL
Giriş Tarihi : 11-04-2023 20:18

Depremzede çocuklara bayram harçlığı dağıtıldı

Yıkıcı depremin meydana geldiği Adıyaman’da, hayırsever iş adamları tarafından depremzede çocuklara bayram öncesi bayram harçlığı dağıtıldı.

Depremzede çocuklara bayram harçlığı dağıtıldı

Yıkıcı depremin meydana geldiği Adıyaman’da, hayırsever iş adamları tarafından depremzede çocuklara bayram öncesi bayram harçlığı dağıtıldı.
Kahramanmaraş merkezli depremlerin vurduğu Adıyaman’da da binlerce bina yıkılmış ve binlerce vatandaş enkaz altında kalarak hayatını kaybetmişti. Evleri yıkılan ve konteynır kentlere yerleştirilen depremzede ailelerin çocukları için AK Parti Muğla İl Yönetim Kurulu Üyesi ve aynı zamanda iş adamı olan Özkan Sarıyel ve Mustafa Sarıyel Adıyaman’a geldi. İki iş adamı Adıyaman Eğitim ve Araştırma Hastanesi yakınlarında kurulan konteynır kentte kalan aileler hakkında bilgiler aldı.
Adıyaman’a koordinatör vali olarak gelen Karabük Valisi Fuat Gürel’den de bilgiler alan iş adamı Özkan Sarıyel ve Mustafa Sarıyel, daha sonra beyaz zarflar içerisine koydukları bayram harçlıklarını çocuklara vermek üzere konteynırların kapılarını tek tek çaldı. Depremzedelere öncelikle geçmiş olsun ve kayıpları için sabırlar dileyen iş adamı Özkan Sarıyel ve Mustafa Sarıyel, daha sonra zarfları tek tek teslim etti. Ramazan Bayramı öncesi çocuklara bayram harçlığı vermek için Adıyaman’a geldiklerini dile getiren iş adamı Özkan Sarıyel ve Mustafa Sarıyel’in her bir zarfa bin TL koyarak yaklaşık 2 milyon TL para dağıtımı yaptıkları öğrenildi. İş adamı Özkan Sarıyel ve Mustafa Sarıyel’in depremden sonra deprem bölgesine 12 tır dolusu yardım gönderdikleri de vurgulandı.
Yardımda bulunmak üzere Adıyaman’a geldiklerini dile getiren iş adamı Özkan Sarıyel, “Bizler depremin ilk gününden bu yana muhtelif zamanlarda muhtelif yardımlar yaptık ve yapmaya da devam ediyoruz. İmkanı olan bütün vatandaşlarımızın kendilerinin de yaşayacakları coğrafyada böyle bir felaketin olması durumunda kendilerinin nasıl bir taleplerinin olacağı hususunda düşünüp buraya gelip buradaki insanların durumunu görüp o noktada ellerinden geldiğince yardım etmelerini arzu ediyoruz. Bizlerde Ramazan ayında, bayram arifesinde bölgeye tekrardan geri geldik. Çocukların yüzünde ufakta olsa bir tebessüm görmek için bayram harçlığı dağıtma niyetiyle geldik” dedi.
Daha sonra konuşan iş adamı Mustafa Sarıyel, “6 Şubat tarihinden bugüne kadar devletimizin, milletimizin yanında olup elimizden gelen bütün yardımları esirgemeden kendilerimiz, arkadaşlarımız vasıtasıyla da olsa en ufak ayrıntılarına kadar ihtiyaç durumlarına göre, depremzedelerin bütün ihtiyaçlarını da karşılaya bilmek adına elimizden geleni yaptık Allah’a şükür, yapmaya da devam edeceğiz. Çok yakın bir süre içerisinde bayram olacak bu nedenle deprem bölgesinde yaşayan çocuklarımızın ailelerimize bayram hediyesi olarak zarflar içerisinde harçlıklarını dağıtacağız. O yüzlerindeki tebessümü, gülücüğü görüp inşallah buradan mutlu bir şekilde ayrılmayı ümit ediyorum” diye konuştu.

AdminAdmin