Siyaset
Giriş Tarihi : 26-11-2020 16:09   Güncelleme : 26-11-2020 16:09

DEVA PARTİSİ GENEL BAŞKANI ALİ BABACAN ADIYAMAN’DA

DEVA PARTİSİ GENEL BAŞKANI ALİ BABACAN ADIYAMAN İL KONGRESİNE KATILDI

DEVA PARTİSİ GENEL BAŞKANI ALİ BABACAN ADIYAMAN’DA
Adıyaman ziyaretinde Sivil Toplum kuruluşu temsilcileri ve basın mensuplarıyla bir araya geldi.
Deva partisi genel başkanı Ali Babacan, yaptığı konuşmada; ""Bugün bizlerle beraber olan siyasi partilerin değerli temsilcileri, Adıyaman’ın birbirinden farklı sivil toplum kuruluşlarınızın Adıyaman’da yaşayan farklı kesimlerin bizlerle birlikte olan değerli temsilcileri hepinizi saygıyla selamlıyorum.
Bugün sizlerle birlikte Adıyaman 1. İl kongresini birlikte olmak çok büyük mutluluk Adıyaman’ın bütün renklerini temsil eden davetli grubu ile birlikte olmak büyük mutluluk. Deva partisi 2020 Mart ayında kuruldu, kuruluşundan bu yana yoğun bir şekilde Türkiye’nin dört bir yanında teşkilatlanıyor, 81 ilin 77 sinde kurucu heyetimizi yaptık, yoğun bir şekilde ilçe kongrelerimizi yapıyoruz. Olağan üstü bir gelişme olmazsa 41 il geçip 6 aylık seçimlere hak kazanan bir siyasi parti olmayı hedefliyoruz.
Deva partisi kurulmadan önce çok üzün istişareler yaptık, toplum kuruluşları, STK temsilcileri ile bir araya geldik istişarelerde bulunduk, Türkiye’nin her coğrafyasına arkadaşlarımızı gönderdik, vatandaşları dinledik ve şunu gördük ki Türkiye de vatandaşlarımız artık mevcut siyasi yapıdan uzaklaşıyor, mevcut siyasi ilgi çekmiyor,
Daha iyi bir Türkiye bekleyişi kalmamış, muhalefet partisini destekleyeneler baktık. Nasıl bir Türkiye görmek istiyorsunuz sorusunu cevap alamadık ve onun için DEVA partisini kurduk. Türkiye’nin her kesimine hitap eden herkesin ortada buluştu bir siyasi parti. Ama şunu gördük ki hangi yaştan olursa olsun, sorunuza Nasıl bir Türkiye görmek istiyorsunuz sorusuna hep aynı cevapları aldık.
ŞU ANDA VATANDAŞLARIMIZIN ORTAK BİR TÜRKİYE HEDEFİ VAR
İlkönce özgürlüklerle başlıyoruz, ifade özgürlüğü, inanç özgürlüğü, örgütlenme özgürlüğü, teşebbüs özgürlüğü Evrensel standartlarda oluşturmak ve yaşatmak için çalımalar başlattık. Vatandaşlarımızın çok sık kullandığı adalet herkes adalet istiyor, herkes adaletin olmadığından bahsediyor. Adalet aynı zamanda sosyal adalet gençlerimizin fırsat eşitliğine sahip olması gerekir.
İş dünyasındaki insanlarımızın adil bir eşitliğe sahip olması gerekir, Kadınlarımızın, gençlerimizin iş ararken fırsat eşitliğinden faydalanması gerekir. Bir başka önemli konu ise demokrasi. Demokrasi sadece sandıktan sandığa olmak değil, özgür basın, meslek örgütlerini sürekli merkez ve yerel yönetimlerle iletişim halinde olmalı. Herkesin her meslek grubunun gördüklerini yerelde ve merkezde seslendirmesi gerekir. Sadece sandıktan sandığa oy kullanmak değil, bu arada da ilgili yere ulaşmak, derdini anlatması gerekir.
Daha yüksek refah istiyor insanlarımız, işsizlik en büyük sorunlardan biri, gençlerimiz üniversiteye başladığı an iş kaygısı da başlıyor.
Adete gençlerimiz ümidini yitirmiş durumda, gençlerimiz kendilerini çok karanlık bir ortamda görüyür. Ülkemizin yarınlarını emanet edeceğimiz gençlerimiz kedilerini büyük bir ümitsizlik içinde görmekte.
Daha iyi ekonomi, daha iyi iş imkanlarının açılması, hereksin daha iyi bir refaha sahip olması gerekir. Biz ülkenin tüm vatandaşlarının zenginleşmesini arzu ediyoruz. Bu bütün konuştuğumuz konular bütün vatandaşlarımızın ortak noktası olmuş durumda
Bizde ortak sorunu , ortak Türkiye yi kurmak adına yolumuza yürüyoruz, herkese açık bir yapımız var.
İnternet üzerinden hereksin üye olması için başvuru imkanı var. Bizim şu anda Türkiye genelinde il başkanı olan arkadaşlarımız internet üzerinden baş vuran arkadaşlarımız
BU PARTİDE GÖREV ALMAK İÇİN KARTVİZİT GEREKTİRMİYOR
Geçenlerde bir araştırma yaptık, bizim için gönüllü olmak isteyenlere anket formu gönderdik 18 bin kişi formu doldurup bize dönüş yaptı.
Buda ne kadar nitelikli olduğumuzu gösteriyor. Bu sorularda karşımıza Türkiye tablosu ortaya çıktı
Türkiye gönül vermiş her kesimden arkadaşlarımız deva partisi çatısı altında olmak istiyor
Bizim Van’da, Çanakkale’de, Diyarbakır’da, Kırşehir’de ve diğer illerde gördüğümüz ilgi her yere aynı buda gösteriyor ki Deva partisi artık Türkiye’nin ortak partisidir.
Kadınların ve gençlerin siyasette olmasını çok önemsiyoruz. Kadınlar ve gençlerimiz bizim ana gövdemizi teşkil ediyor. Bizlerle birlikte olduğunuz için teşekkür ediyorum, yapılacak olan kongremizin Adıyaman’a, Partimize ve ülkemize hayırlara vesile olmasını temenni ediyorum" dedi.