Özel Haber
Giriş Tarihi : 28-05-2020 10:25   Güncelleme : 28-05-2020 16:35

KAHTA’DA KORONAVİRÜS ALARMI

KAHTA’DA KORONAVİRÜS ALARMI

KAHTA’DA KORONAVİRÜS ALARMI

Adıyaman’ın Kâhta İlçesinde yaklaşık 11 kişinin Koronavirüs testinin pozitif çıktığı iddia edilen, 9 ailenin yaşadığı 11 katlı bina karantinaya alındı. Kâhta ilçesinin en büyük mahallerinden olan Karşıyaka mahallesinde 11 katlı binada yaşayan 11 kişinin koronavirüs testinin pozitif çıktığı iddia edildi. Bunun üzerine 9 ailenin yaşadığı 11 katlı apartman dün karantinay altına alındı. Bu konuda apartman sakinleri vakayı doğruladı.

 Geçtiğimiz günlerde koronadan birer gün ara ile vefat eden yaşlı çiftin oğullarının yaşadığı aile ve aynı binada oturan iki aile olmak üzere toplamda 11'e yakın kişinin korona testlerinin pozitif çıkması üzerine İlçe Kaymakamlığı tarafından binanın 14 günlüğüne karantinaya alındığını ve apartmanın çevresinde geniş güvenlik önlemi alındığını ifade etti.

Yaşanan bu gelişmeler üzerine Kahta Belediye Başkanı Yusuf Turanlı açıkmalarda bulundu. Turanlı; Kıymetli hemşehrilerim; Üzülerek söylüyorum, zorlu süreci atlatmış değiliz. Salgın hastalık konusunda ilçemizde sıkıntılar günden güne artıyor. Lütfen; Zorunlu haller dışında evde kalmaya, Sosyal mesafe kuralına uymaya, Kalabalık ortamlardan uzak durmaya devam edin ve Maskesiz dışarı çıkmamaya özen gösterin". İfadelerini kullandı