YEREL
Giriş Tarihi : 25-06-2024 10:02

KENT MEYDANI BİLGİLENDİRME TOPLANTISI YAPILDI

Belediye Başkanı Abdurrahman Tutdere başkanlığında, Meclis Üyelerinin katılımıyla Kent Meydanı Bilgilendirme Toplantısı yapıldı.

KENT MEYDANI BİLGİLENDİRME TOPLANTISI YAPILDI

Belediye Başkanı Abdurrahman Tutdere başkanlığında, Meclis Üyelerinin katılımıyla Kent Meydanı Bilgilendirme Toplantısı yapıldı. 

 

Belediye Meclis Toplantı Salonunda gerçekleşen toplantıda, Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığının, Atatürk Bulvarından Kale çevresindeki alanı da kapsayacak biçimde yapacağı Kent Meydanı projesi görüşüldü.

 

BAŞKAN TUTDERE ESNAFTAN SONRA MECLİS ÜYELERİNİ DİNLEDİ 

 

Birkaç günden bu yana esnafı tek tek ziyaret ederek Kent Meydanı projesine dair görüşlerini alan Başkan Tutdere, söz konusu toplantıda ise Meclis Üyelerinin konuyla ilgili fikirlerini dinledi.

 

Kurban Bayramından önce Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Mehmet Özhaseki’nin katılımıyla Adıyaman’da gerçekleştirilen Koordinasyon Toplantısında, projeye dair görüşlerini Bakan Özhaseki’ye ilettiğini belirten Başkan Tutdere, “Valilikteki Koordinasyon Toplantısında Belediye olarak halkın ve esnafın beklentilerinin ne olduğuna dair bir sunum yaptım. İtirazlarımız, Bakan Bey’in hak verdiği ve tekrar talimat vererek bunların üzerinde çalışın dediği bir noktaya geldi, bundan da mutlu olduk.” dedi.

 

PROJE İTİRAZ VE TALEPLER DOĞRULTUSUNDA YENİDEN ŞEKİLLENDİRİLECEK 

 

Projenin, söz konusu toplantıda sundukları itiraz ve talepleri doğrultusunda yeniden şekillendirileceğini kaydeden Başkan Tutdere, ortak akılla bir karar almak istediklerini, bu nedenle her kesimden vatandaşın görüşünü aldıklarını dile getirdi. Başkan Tutdere, sözlerini şöyle sürdürdü: 

 

“Şu anda firma bizim itirazlarımız doğrultusunda yeni bir çalışma yapıyor. Özellikle şunu da talep ettik, Kuyumcular, Demirciler, Bakırcılar Çarşısının Buzhanı’nakadar dahil edilmesini söyledik. Onlar da talebimizi haklı buldu. Bu şekilde bir planlama var. Bölgenin esnafının da bu konuda beklentileri var. Ben de 2, 3 gündür bizzat bölgedeki esnafı ziyaret ederek fikirlerini de sordum, önerilerini de aldım. Yani halkımızın, vatandaşımızın bizzat yüz yüze görüşerek önerilerini alıyorum. Dolayısıyla hem vatandaşımızın hem esnafımızın beklentilerini karşılayacak ve Adıyaman’ın gelecek 100 yılını etkileyecek bir proje. Burası Adıyaman’ın kalbi, tüm ticaretin döndüğü bir alan. Bu konuya ilişkin vereceğiz her fikir bu şehrin geleceğine dair önemli bir adım olacaktır.”

AdminAdmin