Yaşam
Giriş Tarihi : 09-11-2020 17:01   Güncelleme : 09-11-2020 17:01

TAVANLARI ÇÖKEN EVDE YAŞAMA TUTUNMAYA ÇALIŞIYOR

 Adıyaman’da, 3 çocuk annesi kadın, tavanı çöken ve duvarlarında yarıklar meydana gelen evde her gün ölüm korkusu yaşıyor

TAVANLARI ÇÖKEN EVDE YAŞAMA TUTUNMAYA ÇALIŞIYOR

 Adıyaman’da, 3 çocuk annesi kadın, tavanı çöken ve duvarlarında yarıklar meydana gelen evde her gün ölüm korkusu yaşıyor. Enkaz altında kalmaktan korkan yaşlı kadın, yetkililerden yardım bekliyor.  
  Eşini yaklaşık 4 yıl önce kaybeden 68 yaşındaki 3 çocuk annesi İmmihan Kazan’ın ikamet ettiği Karapınar Mahallesi Anadolu Lisesi yan kısımda bulunan toprak evin tavan kısmındaki çökmeler ve duvarda oluşan yarıklar görenlerin korkusuna neden oluyor. 35 Yıl önce eşiyle beraber tapusu olmayan ve senetle aldıkları arazi üzerine toprak ev yapan İmmihan Kazan, evinin her an yıkılması korkusuyla yaşıyor. Yaklaşık 4 yıldır eşini kaybetmesi sonucu eşinden kendisine kalan borçları bir bankadan kredi çekerek ödeyen ve çektiği kredi borcunu ise yine eşinden kendisine kalan emeklilik maaşıyla ödemeye çalışan yaşlı kadın kaldığı evde yaşam mücadelesi veriyor. Banka kesintileriyle birlikte kendisine ayda 750-800 TL para kaldığını dile getiren yaşlı kadın, yetkililerden para ve ya eşya yardımı istemediğini sadece başını sokabileceği 2 odalı bir ev istediğini vurguladı.
  İmmihan Kazan, “Eşim yaklaşık 4 yıl önce hayatını kaybetti. Yıllar önce senetle aldığımız arazi üzerine bu toprak evi yapmıştık ve oda yıkılmak üzere. Oldukça mağdurum, rahmetli olan eşimden kalan borçları yine eşimden kalan emekli maaşıyla ödemeye çalışıyorum. Ben kimseden para ve ya yiyecek içecek bir şey istemiyorum. Benim tek istediğim 2 odalı bir ev. Başımı sokabileceğim bir evim olsun istiyorum. Evimin tavan kısmı çöktü ve duvarlarında koca yarıklar var. Bugün ve ya yarın üzerime yıkılacak, altında kalacağım diye korkuyorum. 3 çocuğum var, 2 tanesi ailesiyle birlikte İstanbul’da, 1 tanesiyse Adıyaman’da ailesiyle yaşıyor. Onlarında maddi durumu olmadığı için bana yardımcı olamıyorlar. Benim de gücüm yok, yapamıyorum artık, gücüm olsa çalışır kendime 2 odalı bir ev yapmaya çalışırdım. Hayırseverlerden, yetkililerimizden 2 odalı bir ev istiyorum. Ben bu evin üzerime yıkılarak ölmesini istemiyorum” diye konuştu.