Yerel
Giriş Tarihi : 19-05-2020 14:43   Güncelleme : 19-05-2020 14:43

TOBB GÜNEYDOĞU BÖLGE BAŞKANI YOLCU'DAN 19 MAYIS AÇIKLAMASI

TOBB Genç Girişimciler Kurulu G.Doğu Anadolu Bölge Başkanı Ahmet Yolcu 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı’nın 101. yılı sebebiyle bir mesaj yayımladı.

TOBB GÜNEYDOĞU BÖLGE BAŞKANI YOLCU'DAN 19 MAYIS AÇIKLAMASI

YOLCU  mesajında; Türk Milletinin bağımsızlık ve özgürlük umutlarının büyük bir mücadeleye dönüştüğü ve kahraman ecdadımızın toprağımızı, milletimizi ve namusumuzu korumak için verdiği şanlı Kurtuluş Mücadelemizin ilk adımı olan 19 Mayıs'ın 101. yıl dönümündeyiz. Mücadelemizin sembolü sayılan bu büyük gün,  tarihinde hiçbir zaman esarete boyun eğmeyen , Vatanı ve bayrağı için gözünü kırpmadan şehadete yürüyen yüce milletimize kurtuluş yolunda  ilham kaynağı olmuştur.

Büyük Önder Gazi Mustafa Kemal ATATÜRK ; “ Sizler, yani yeni Türkiye’nin genç evlatları! Yorulsanız dahi beni takip edeceksiniz… Dinlenmemek üzere yürümeye karar verenler, asla ve asla yorulmazlar. Türk Gençliği gayeye, bizim yüksek idealimize durmadan, yorulmadan yürüyecektir.”

Bu duygu ve düşüncelerle, başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları olmak üzere, İstiklal mücadelemizin bütün kahramanlarını ve vatanı için canlarını siper eden aziz Şehitlerimizi rahmet, minnet ve saygıyla anıyor. Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı'nı en içten dileklerimle kutluyorum.