Özel Haber
Giriş Tarihi : 11-06-2020 12:25   Güncelleme : 11-06-2020 15:46

Türkiye'de Azalırken Adıyaman'da Artış Gösteriyor

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, Bilim Kurulu Toplantısı'nın ardından yaptığı açıklamada 3 bölgede vaka sayılarında kısmi bir artışın olduğunu, İstanbul, İzmir, Ankara ve Konya'da da vaka sayılarının azaldığını belirtmişti. Bakan Koca'nın uyardığı iller arasında Adıyaman'da var.

Türkiye'de Azalırken Adıyaman'da Artış Gösteriyor

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, Bilim Kurulu Toplantısı'nın ardından yaptığı açıklamada, Orta Anadolu, Doğu ve Güneydoğu Anadolu'da vaka sayılarında kısmi bir artışın olduğunu, İstanbul, İzmir, Ankara ve Konya'da da vaka sayılarının azaldığını belirtmişti.
1 Haziran'dan itibaren başlayan yeni normalleşme sürecinin ardından Orta Anadolu, Doğu ve Güneydoğu Anadolu'da vaka sayılarında kısmi bir artışın olduğunu belirten Bakan Koca, "Bu hareketliliğin getirdiği, maske, mesafe konusunda hassasiyet göstermememizin bir sonucu" dedi.
İŞTE O İLLER...
Adıyaman,Diyarbakır, Gaziantep, Aksaray, Yozgat, Şırnak,

Batman, Elazığ, Muş, Siirt, Kayseri, Erzurum, Çankırı,ve Şanlıurfa

Adıyaman'da Vaka Sayısında Artış

Özeliikle Türkiye genelinde virüsün etkisini yitirmesi sonrası Adıyaman'da son bir kaç haftadır artış göstermesi Sağlık Bakanı Fahrettin Koca'nında gözünden kaçmadı. Son haftalara kadar Adıyaman ve ilçelerinde normal düzeyde giden koronavirüs vaka sayıları özellikle Suriyeli vatandaşların ve köyler de cenazelere katılan vatandaşların koronavirüse yakalanması sonrası artışın yükseldiği görüldü.