120. GÜNDE ENKAZDAN ÇIKARILAN CESEDİN KİM OLDUĞU BELİRLENDİ

Adıyaman'da 6 Şubat depreminin enkaz kaldırma çalışmaları esnasında bulunan cesedin, 120 gündür kayıp olarak aranan Sude Nur Duran'a ait olduğu belirlendi

SON DAKİKA - 06-06-2023 18:48 1593 kez okundu.

120. GÜNDE ENKAZDAN ÇIKARILAN CESEDİN KİM OLDUĞU BELİRLENDİ

Adıyaman'da 6 Şubat depreminin enkaz kaldırma çalışmaları esnasında bulunan cesedin, 120 gündür kayıp olarak aranan Sude Nur Duran'a ait olduğu belirlendi.

 

Edinilen bilgilere göre, Turgut Reis Mahallesi Filistin Caddesi üzerinde enkaz kaldırma çalışması yapan bir kepçe operatörü bir kadın cesediyle karşılaşarak durumu polis ekiplerine bildirmişti. Olay yerine gelen polis ekipleri enkaz yerinde ve cesette incelemelerde bulundu. Yapılan incelemelerin ardından kimliği belirsiz cesedin kayıp olarak aranan 20 yaşındaki Sude Nur Duran'a ait olduğu belirlendi. Duran'ın cenazesi, cumhuriyet savcısının olay yerinde yaptığı araştırmaların ardından Adıyaman Eğitim ve Araştırma Hastanesi Morguna kaldırıldı. Duran'ın Yozgat Bozok Üniversitesi 1. sınıf öğrencisi olduğu, tatil amacıyla ailesinin kaldığı Adıyaman merkez Turgut Reis Mahallesi Filistin Caddesi üzerindeki evlerine gelerek, burada depreme yakalandığı öğrenildi.

 

Öte yandan, Sude Nur Doğan'ın annesi, babası ve erkek kardeşinin de depremde hayatını kaybettiği belirtildi.

Neler Söylendi?
DİĞER HABERLER
ADIYAMAN’DA 3,5 BÜYÜKLÜĞÜNDE DEPREM

ADIYAMAN’DA 3,5 BÜYÜKLÜĞÜNDE DEPREM

29-09-2023 - SON DAKİKA

TERÖR OPERASYONUNDA 1 KİŞİ TUTUKLANDI

TERÖR OPERASYONUNDA 1 KİŞİ TUTUKLANDI

27-09-2023 - SON DAKİKA